Close

5 seriálů, které se navždy vryjí do ženského srdce

Seriály které musíte vidět

Každá žena někdy potřebuje vypnout, a sledování seriálů o osudech jiných žen je pro to ideální volbou. Seriály jsou také skvělým tipem na zábavný program na dívčí dýchánek. Dovedou totiž rozproudit diskuzi na témata, která by vás jinak ani nenapadla. Pokud tedy hledáte inspiraci na takové seriály a jste milovnicí dramat, romantických komedií a příběhů žen, které žijí své životy naplno, ačkoliv se jim pokaždé všechno nedaří, pak si jistě oblíbíte některý seriál z našeho seznamu.

1.     Sex ve městě – nejlepší seriál pro ženy všech dob

Čtveřice nezadaných kamarádek usilujících o nalezení lásky na předměstí Manhattanu vypráví své životní příběhy celkem v 6 řadách. I když je každá jiná, spojuje je touha nalézt toho pravého – pana Božského, který se skrývá někde v ulicích New Yorku. Nebojí se proto vykročit do víru velkoměsta vstříc svým úspěchům i neúspěchům a pátrat po něm i v neznámých vodách. Vždyť nemohou nic ztratit. Oporu a přátelství, které mají mezi s sebou, nemůže nic ohrozit.

Seriál je plný humoru, napínavých zápletek i pomalých odpočinkových scén. Otevřené rozhovory o sexu a pikantní historky nejsou výjimkou. Stejně tak se dočkáte krásných a luxusních hadříků, módních přehlídek a nakupování. A jelikož se seriál natáčel na přelomu tisíciletí, slouží také jako milé ohlédnutí zpátky do minulosti, kdy světu vládly natupírované účesy, zkrácené topy a džíny.

2.     Zoufalé manželky – seriál, který dokazuje, že ne vše, co je na povrchu krásné, je líbezné i uvnitř

Děj úspěšného seriálu z dílny televize ABC se odehrává v ulici Wisteria Lane, která na první pohled působí jako poklidné místo, ideální k rodinnému životu. Za zdmi krásných domů se ale leckdy ukrývají nejčernější tajemství, intriky a záhady, které místní obyvatele pronásledují na každém kroku. V seriálu se protínají jak romantické zápletky, tak akční a dramatické scény, které vás nebudou ani chvilku nudit.

Příběh opět pojednává o životě čtyř kamarádek, které nad dobrými drby neohrnují nos a nebojí se pustit do rozplétání záhad svých sousedů. To leckdy vede k zamyšlení, že není radno plést se do cizích záležitostí.

3.     Příběh služebnice – seriál nabitý dechberoucími hereckými výkony

Zdrcující fakt spočívající v poklesu reprodukce lidstva je hlavním záměrem všech ohavných věcí, které se v tomto seriálu odehrají. Je tedy třeba upozornit, že není vhodný pro slabší povahy. Při sledování osudů mladé June vám nejednou na mysli vyvstane otázka: „Co když jednou lidstvo potká to samé? Co se bude dít?“ A věřte nebo ne, někdy vás tyto myšlenky budou trápit i během dne. To je ale důkazem toho, jak moc dokáže být Příběh služebnice poutavý, zajímavý a strhující.

Ocenit je třeba také výborné herecké výkony všech hereček a herců, díky nimž se ještě snáze vžijete do děje. Například Alexis Bledel, kterou jistě dobře znáte ze seriálu Gilmorova děvčata, získala prestižní ocenění Emmy za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v dramatickém seriálu.

4.     Gilmorova děvčata – seriál pro matky a jejich dcery

Kdo by neznal Gilmorky, že? Pokud vás ale přece jen tento seriál minul, pak to rozhodně napravte. Gilmorova děvčata jsou skvělým a odpočinkovým seriálem, na který se můžete mrknout třeba i se svojí dcerou nebo naopak maminkou. Příběh totiž vypráví právě o matce Lorelai a její dceři Rory, kterou měla v poměrně nízkém věku a vychovávala ji takřka bez pomoci rodiny. Jejich vzájemný vztah je tedy spíše kamarádský a uvolněný.

Během sledováním seriálu prožijete část života obou hrdinek od nástupu Rory na střední školu a matčino vedení hotelu, až po Roryino hledání zaměstnání a budování vlastního hotýlku její matky.

5.     Sedmilhářky – zajímavé příběhy žen s dramatickým podtónem

Sedmilhářky to je seriál s hvězdným obsazením. V hlavních rolích září například Nicole Kidman, Reese Witherspoon nebo Meryl Streep, což poukazuje jedině na to, že tenhle seriál stojí opravdu za to. Užívat si ho budete ještě více, pokud máte ráda přesně vykreslené vztahy mezi lidmi a lehce dramatický typ seriálů. V Sedmilhářkách jde totiž především o rozpletení podezřelé vraždy, která je obklopena řadou tajemství a intrik.

Zajímavé na seriálu je hlavně to, s jakou lehkostí jde do hloubky vztahů a vyobrazuje smýšlení jednotlivých postav. Trauma, které si v sobě nese každá z žen, je natolik autenticky zahrané až z toho mrazí. Jedna například svádí vnitřní boj se svým chtíčem a rozumem, druhá je rozpolcená ohledně morální povinnosti a třetí se snaží být nad věcí za každou cenu. Jak jejich osudy dopadnou, musíte ale zjistit sama.