Close

Karamel je song definující můj styl, říká mladý zpěvák Marco Lauren

PROMO FOTKA MARCO LAUREN

Hudební svět každým dnem vítá jednu novinku za druhou. Co bychom však neměli přehlédnout, je novinka od mladého a velice talentovaného zpěváka a textaře Marca Laurena. Ten se před časem rozhodl svůj v pořadí už třetí song ukázat světu. Letní pecku však nečekejte, jedná se o líbivou alt-popovou věc, která je podle samotného zpěváka sladká jako karamel. Ostatně to je i název nové písně, která rozhodně stojí za poslech.

Píseň vznikla spontánně

Novinka z dílny talentovaného zpěváka má nakročeno stát se jednou z nejlepších písní léta. Vznikla totiž zcela spontánně a většinou jsou takové spontánní věci zároveň těmi nejlepšími. Její vznik však vůbec nebyl jednoduchý. Sám zpěvák říká, že píseň vznikala v několika krocích. Nejdříve s pomocí kytary našel akordový progres, pak přišla na řadu melodie a následně vytvoření základní struktury písně s pomocí hudebního softwaru. Dalším krokem bylo aranžování, dále vrstvení a hledání zvuků. Celý proces trval zhruba půl roku včetně přestávek.

Jak už jsme řekli, píseň zní velmi sladce. I proto ostatně dostala název podle oblíbené sladkosti – karamel.

První singl v českém jazyce

Marco Lauren je zpěvák s velkými ambicemi a cíli. Aktuálně studuje populární hudbu ve Velké Británii, proto se nemůžeme divit tomu, že své první dvě písně vydal v angličtině. Přes to, že jsou jeho ambice světové, rozhodl se svou třetí pecku nazpívat ve svém rodném jazyce.

Pro zpěváka představovalo nazpívání české písně výzvu, která mu mnoho přinesla. Zjistil například, že se mu v českém jazyce píše daleko lépe a mnohem upřímněji. Dodává, že čeština je velmi krásný a ohebný jazyk, se kterým se skvěle pracuje. Kdo ví, třeba i další songy ve zpěvákově repertoáru ponesou český název a text.

Věci jsou na správné cestě, říká zpěvák

Marco debutoval s písní Rose In The Night, tu ovšem nazpíval pod jiným jménem. Druhou v pořadí byla píseň My Queen, což je spíše melancholická záležitost, která si však také našla své posluchače. I když se podle zpěvákových slov on sám ještě hudebně hledá, cítí, že věci jsou na správné cestě. I proto se snaží dál pracovat na nových písních. Jeho prioritou je však dodělat vysokou školu a získat titul, později by si chtěl vybrousit svůj zvuk i projev. Věří, že ty nejlepší texty přijdou později, kdy bude mít zase víc zkušeností ze života. Ovšem i singl Karamel má dobře našlápnuto k tomu, aby se dostal alespoň do trendů hudebních portálů! Už jste song slyšeli?

Kdo je Marco Lauren?

Marco Lauren není jen zpěvák, ale je to také textař a hudební producent. Jeho tvorbu lze zařadit do alternativního popu, R&B, hip-hopu, trip-hopu i do elektronické hudby. Je to zkrátka směsice všeho, a tím zpěvákova tvorba vyniká v davu. V jeho písních můžete slyšet jak elektronické prvky spojené s akustickými, tak i agresivní basový zvuk či pomalá tempa. Texty sice mohou na první poslech působit temně, ale jsou upřímné (na tom si zpěvák zakládá). Pokud bychom měli popsat Marca Laurena třemi slovy, byla by to kreativita, svéráznost a nápaditost.