Close

Mánie The Stranger Things oběhla svět

Stranger things 3

První sezóna seriálu The Stranger Things z dílny Netflix k nám přiletěla jako blesk z čistého nebe a nesla s sebou pach hororové zápletky spolu s bláznivě propracovanou teenagerovskou komedií a odkazem na genitální osmdesátá léta. Podařilo se stejně zazářit i poslední doposud odvysílané řadě?

Premiéra na den nezávislosti

Nejspíš by to nebyla ta pravá nostalgická podívaná, kdyby její odstartování nepřišlo na jeden z nejtypičtějších amerických svátků – Den nezávislosti. Jak už si mohli skalní fanoušci všimnou, The Stranger Things má mnoho předností a to, jak si umí pohrát s každým detailem, je jedna z nich.

V jízdě po ikonických odkazech na Ameriku a období osmdesátých let ale jen tak neskončíme. Nostalgie starých časů se prolíná celým seriálem od najetí úvodní znělky přes střih a kameru až po zpracované postavy a doprovodnou grafiku.

Seriálu se tak opět nabízí možnost, jak odkazovat na oblíbené filmy Stevena Spielberga, knihy Stephena Kinga, legendárního Terminátora nebo ikonické kazetové přehrávače.   

Menší tajemno – větší zábava

Mnoho zarytých fanoušků první série The Stranger Things mohou namítat, že se s narůstajícím počtem sezón ztrácí spád a neutuchající touha po sledování dalších dílů. Ano, poslední řada The Stranger Things je svým konceptem trochu odlišná, ale je to opravdu špatné?

Prvotní překvapení v podobě postavy Eleven nám sice ze seriálu vyprchalo, ale zároveň nabídlo možnost dozvědět se a prozkoumat další postavy a prostředí z tajemného městečka Hawkins. S tím souvisí i větší důraz na řešení problémů a komunikaci mezi postavami. Třetí řada se tak pro mnohé fanoušky může jevit víc jako vztahové drama než hororový seriál s příměsí dětských problémů.

A co bude dál?

Poslední sezóna The Stranger Things sice nepřináší na naše televizní obrazovky nic převratně nového, ale za to si podstatně víc pohrává s odlehčeným humorem a zásobou nelítostných odkazů na kulturní i historickou scénu tamní doby.

Zároveň si nutně připravuje i půdu pro další řadu, která nás pravděpodobně zavede do doby, kdy si naši dorůstající hrdinové jednou pro vždy zují dětské boty a vejdou do další fáze svých životů.