Close

Populární seriál Černobyl bude mít svoji ruskou verzi! V čem se bude lišit?

Opuštěné kolo v Černobylu

Věhlasný seriál Černobyl z koprodukce HBO a Sky, který v posledních měsících vzbudil nebývalý ohlas, se brzy dočká své ruské verze. Pravděpodobně od října bude totiž ruská televize NTV vysílat seriál též pojednávající o havárii jaderné elektrárny v roce 1986. Na světě je již první trailer.

Hračky v Černobylu

Černobylu stále nebylo dost. Rusové přicházejí se svojí verzí příběhu

Vedle oceňovaného seriálu Černobyl se ještě letošní rok dočkáme ruské verze jaderné katastrofy, která se bude zásadně lišit od známého příběhu. O hlavní zápletku se totiž postarají agenti sovětské tajné služby, kteří se dopátrají informací naznačujících, že se v okolí elektrárny pohybuje nepřátelský agent CIA. Tento pracovník CIA Albert Lenz, jehož si zahraje Dmitrij Uljanov, má za úkol v elektrárně provést sabotáž.

Jak příběh dopadne je všem pochopitelně předem jasné, avšak nové poznatky, které nám pravděpodobně dvanáctidílný seriál předkládá, jsou zcela něčím jedinečným. Své k tomu pro britský deník Guardin řekl i samotný režisér Alexej Muradov: „Ukážeme divákům, co se tehdy skutečně stalo.“

Na vzniku seriálu se finančně podílelo ruské ministerstvo kultury

Seriál se začal natáčet již minulý rok v srpnu a vysílat by ho měla v říjnu letošního roku televize NTV. Za jeho částečným financováním stojí ruské ministerstvo kultury, které na něj přispělo 30 milionů rublů, což je v přepočtu přibližně 11 milionů korun. A ačkoliv byl stejnojmenný seriál u ruských diváků přijat kladně, na domácí verzi opírající se o alternativní teorii, jsou všichni dozajista zvědaví. Jak se bude líbit, si musíme ještě chvíli počkat, již teď ale můžeme říci, že o tomto seriálu hodně uslyšíme.