Close

Příběh služebnice útočí na mateřské city více než kdy dříve – Kdy se dočkáme 4. řady?

Příběh služebnice

Přinášíme nové informace o 4. řadě. Podívejte se, kdy se konečně dočkáme premiéry a zda se bude točit i 5. řada.

Streamovací služba Hulu 5. června vyslala do světa hned tři díly dechberoucího seriálu Příběh služebnice. Třetí řada, na kterou rok všichni fanoušci toužebně čekali, však diváky rozdělila na dva tábory. Jedni jsou lehce zklamáni, druzí již teď nadšeně volají po pokračování. A ačkoliv knižní předloha románu Margaret Atwoodové byla vyčerpána už při natáčení první série, seriál dále žije svým životem, a i po pomalejším rozjezdu dokáže chytit za srdce. Hlavní kouzlo třetí řady spočívá v nezlomném mateřském poutu a touze po odboji.

Mateřské city v hlavní roli

Pokud jste ještě seriál Příběh služebnice celý nezhlédli, upozorňujeme, že vám následující řádky mohou děj vyzradit. Naopak pokud jste první dvě řady už viděli, jistě víte o tom, co je hlavním záměrem fiktivního amerického státu Gileád, který je ústředním prostředím všech doposud odvysílaných sérií. Ve třetí řadě však více než kdy dříve děj odehrávající v Gileádu protínají dějové linie ukazující život v Kanadě, kam se podařilo uprchnout služebnici Emily (Alexis Bledel) a Junině kamarádce Moiře (Samira Wiley). Paralelní dějové linky nám ukazují jejich staronový život na svobodě a odhalují péči o malou Nichole, po které stále touží její gileádská matka Serena (Yvonne Strahovski). Rozbouřené mateřské city a trýzeň po odebraných dětech jsou vlastně hlavní esencí nových epizod a jsou příčinou všech následujících událostí.

Foto Hulu / George Kraychyk

Mistrovské herecké umění Elisabeth Moss

Silné mateřské city doprovází touha po odboji. Vzdor je znatelný v každé epizodě a v závěru série vrcholí. Elisabeth Moss představitelka June svoji roli hraje výborně a zcela věrohodně. Proměna, kterou si prošla od svobodné ženy po hlavní aktérku a někdy až apatickou a necitlivou osobu, je neuvěřitelná. Její tvář dokáže vyjádřit stovky emocí a měnit je lusknutím prstů. Toho ostatně ve třetí řadě využili kameramani, kteří se zdlouhavými záběry na obličej June rozhodně nešetřili. Třetí řadě seriálu je také vyčítána pomalejší dynamika a nedostatek zápletek. Některé scény působí dokonce nudně a zbytečně. Posledních několik dílů však tyto nadbytečné scény bryskně vynahrazují, stejně tak jako výborná volba hudby v pozadí.

Už brzy se dočkáme 4. řady seriálu Příběhu služebnice

Jak to s June dopadlo a zda byla za své konání ve třetí řadě potrestána, se pravděpodobně dozvíme ve 4. sérii. Tvůrci již pokračování seriálu oficiálně potvrdili, nicméně přesné datum nebylo stanoveno. Původně nová řada měla vyjít na podzim roku 2020, ale kvůli koronavirové pandemii bylo bohužel na začátku jara natáčení pozastaveno. Streamovací služba Hulu však v jednom ze svých posledních trailerů oznámila, že premiéra 4. řady se plánuje na rok 2021. Lze tedy předpokládat, že natáčení bylo zase obnoveno a pokud všechno půjde podle plánu, dočkáme se brzy nových dílů – těch bylo oznámeno celkem 10.

Jaké zápletky nás čekají ve 4. sérii?

Příběh služebnice se bohužel řadí k seriálům, jejichž hlavní téma se rychle vyčerpá a další natahování může být jen na škodu. Naštěstí zajímavou zápletku seriálu může zajistit jak řešení problému s toxickým odpadem po jaderné katastrofě, kde se pracuje v tzv. koloniích, tak vyrovnávání se v životě na svobodě s traumatem způsobeným Gileádem, což bylo v seriálu již lehce naznačeno. Třetí série totiž odhalila, jak posttrauma zvládá Emily a jaké následky si s sebou nese po letech strávených v trýznivém prostředí.

Podle odvysílaného traileru na 4. řadu seriálu Příběh služebnice, který ukazuje kombinaci starých a nových záběrů, se můžeme těšit nejen na to, jak se June vypořádává se svým zraněním, ale také to, jak se připravuje s ostatními služebnicemi na válku proti svým trýznitelům.

Zajímavosti o seriálu The Handmaid’s Tale

Kolik sérií lze od The Handmaid’s Tale očekávat, bylo pro všechny fanoušky ještě donedávna záhadou. S vývojem koronavirové pandemie ve světě nebylo jasné ani, kdy vyjde 4. řada, natož kolik řad tento seriál bude mít. O to větším překvapením bylo, když hlavní herečka Elisabeth Moss na svém instagramovém účtu prozradila, že se počítá i s natáčením 5. série! Kdy ale vyjde, je ve hvězdách.

Zajímavé je i to, že štáb konzultuje vývoj událostí v seriálu s OSN tak, aby děj byl co nejrealističtější. To ale není to jediné, čím bude 4. série unikátní! Na režírování 3. epizody se totiž bude podílet samá Elisabeth Moss, což bude její režisérský debut. V seriálu se navíc objeví nová postava Mrs. Keyes v podání Mckenna Grace, která si zahraje velice inteligentní teprve dospívající manželku postaršího velitele.