Close

Titans! Překvapivě temný seriál, který se krve nebojí!

Titans

Poslední roky rostou komiksové filmy a s nimi i seriálové odnože jako houby po dešti a najít v té směsici něco, co vás ihned po „snězení“ nezabije, je, řekněme si to upřímně, složité. Ve filmovém/seriálovém světě stále hraje hlavní roli Marvel (Luke Cage, Iron Fist nebo Daredevil), zatímco DC jen těžko dobíhá našlapaný vlak s nekonečným seriálem Arrows.

Nejisté začátky DC UNIVERSE

15.8.2018 rozjel DC vlastní streamovací službu DC Universe, pro kterou začalo studio vytvářet vlastní originální obsah. Kromě klasických hraných a kreslených filmů/seriálů je součástí i kompletní DC encyklopedie, vybrané komiksy, diskusní fórum a samozřejmě internetový obchod.

Začíná vás tahle služba bavit? No tak skvělé! K tomu, aby DC přineslo svým fanouškům něco neokoukaného, rozhodli se přepracovat původní seriál Teen Titans a vrhnout ho do internetového světa necelé dva měsíce od odstartování DC Universe.

Původní DC, jak jej známe od TIMA BURTONA

Pokud jste fandové původní DC tvorby, která se táhne k starému Batmanovi pod taktovkou Tima Burtona a věříte, že by tvorba studia měla být temná a drsná, pak jsou noví Titans přesně pro vás. Už od prvního dílu je jasně vidět, že krve a násilí se tenhle seriál rozhodně nebojí.

Někoho možná napadne, proč se DC rozhodlo pro tak razantní změnu, když původní komiksová předloha slibovala bláznivou „teen“ párty, nás ale toto rozhodnutí mile překvapilo. Díky novému konceptu se tak Titans stává podívanou nejen pro náctileté, ale i celé spektrum dospělejšího publika.

Další neméně pozitivní záležitostí jsou i samotné postavy, které nejsou kýčové a rozhodně nám mají co nabídnout. Jedinou černou ovcí nebo spíš ovečkou jsou výkony nejmladší Teagan Croft (Rachel), která svou hereckou nezkušeností působí místy dost rozpačitě.

Na závěr by se hodilo pár pochval na našlapané akční sekvence, které diváka baví od začátku do konce. Trochu možná škodí, že s rostoucím počtem dílů přímo úměrně ubývá i dechberoucích soubojů, které se snad se vší parádou vrátí v druhé sezóně.

Málo akce a zbytečné trápení diváků

Hned na začátku by bylo dobré upozornit, že Titans nejsou žádným scenáristickým zázrakem. DC sází na staré dobré fráze a scénu, která nevytváří nic nového. Prvoplány vydlážděná cesta je zde tak pevně zajetá, že vám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit nebo zmáčknout tlačítko TURN OFF.

Dalším nedostatkem je ubývající akce po čas přibývajících epizod a často nastavovaný děj, který nic nepřináší. Důkazem toho je i poslední díl ve stylu snové projekce, který nepřináší žádné vyvrcholení ani šokující tendence vyrvat si všechny vlasy.

Snižte svůj standard a budete nadšeni

I přes některá klopýtnutí je Titans stále velkým a příjemným překvapením, které by mohlo ve světě DC Universe pořádně zazářit. Tvůrci seriálu dali dohromady skvělý koncept se slušnou porcí akce a obrovskou náloží nových hrdinů. A byť tuhle komiksovou hříčku ocení nejlépe skalní fanoušek, který v něm objeví spousty odkazů na DC svět a bude jej bavit hledat v každé epizodě „zatoulané easter eggy“, jde o kvalitní podívanou. Stručně řečeno, pokud jste už unavení z nablýskaného a barvami sršícího Marvelu a jste ochotni trochu slevit z očekávání, tak pro vás bude tahle temná „zábava“ příjemným zpestřením sobotního večera.