Close

Top 10 CZ/SK rapových motivačních skladeb (1. část)

Nejlepší rapové motivační skladby

Rapová hudba má tisíce podob a můžete jejím prostřednictvím vyjádřit prakticky cokoliv. Schopnost motivovat je jedna z těch, které si na rapu vážím nejvíce. Někteří interpreti mají motivačních skladeb hodně, někteří pár a někteří vůbec žádné, je to každého volba. Každopádně my se dnes podíváme na výběr těch nejlepších motivačních rapových pecek z tuzemské scény.

10) Separ – Tréning

Separovo album Pirát je už dnes snad klasika. Na albu je to jedna pecka za druhou a do tohoto žebříčku motivačních skladeb jsem vybral skladbu Tréning. Tato skladba je určena spíše mladšímu publiku, které je sužované zastaralým myšlením svých rodičů. Rozhodně bych o ale doporučil i rodičům, ne jako motivační, ale jako výchovnou skladbu.

9) Rytmus feat. Ego – Deti stratenej generácie

Dvojici Rytmus a Ego nemusím nikomu představovat. Kdo neví o koho jde, má silné nedostatky a měl by si doplnit vzdělání. Co se týká Rytmuse, tak ten motivuje hlavně svým příběhem, svou cestou, kterou za minimálně posledních 30 let ušel. Vedle toho pak motivuje fanoušky na svém instagramu, vyloženě motivačních skladeb je už pak méně. Každopádně skladba Deti stratenej generácie rozhodně motivační je a i bez sledování videoklipu budí až filmový dojem. Naproti Separovi a skladbě Tréning, je tato skladba už pro o něco starší cílovku.

8) Plexo – Na ramenách

Velmi svižná skladba od Plexa. Život ti dá jen tolik, kolik uneseš – Už tato věta, vytržená z refrénu, je sama o sobě motivační, když se nad ní trochu zamyslíme. A v tomto duchu se nese i celá skladba. Na skladbě mě vedle textu baví taky její melodičnost a tempo. 

7) Moja reč – Vstaň a ži

Moja reč ještě v sestavě, která je dnes už minulostí. Unikátní rapové duo, resp. trio, které má na kontě kotel skladeb, smutných, veselých, vtipných i vážných a také spoustu spoluprací. V roce 2009, tedy v době jejich raketového vzestupu, vydali dvojité album “Dual Shock”, na kterém je právě tato skladba “Vstaň a ži”. Skladba má jasnou a přímou message – “Spadnul jsi? To se stává, tak vstaň a žij!”

6) Kali feat. Šárka – Zabudni

Kali, hitmaker poslední dekády, který nikdy nespí. Rapper, který přežil vlastní “veřejnou popravu”. Interpret, který má kadenci 1,1 album na kalendářní rok. Kali má na kontě celou řadu motivačních skladeb, proto nebylo jednoduché vybrat jednu. Vybral jsem tuto, protože mi zapadá mezi ostatní svým pozitivním zpracováním a přesto se žádné z uvedených nepodobá. 

To máme první půlku, v další části se podíváme na zbylou polovinu top motivačních rapových skladeb.