Close

8 nejlepších seriálů na Netflixu, které si nesmíte nechat ujít

TOP 8 nejlepších seriálů na Netflixu

Oddělili jsme zrno od plev a nachystali pro vás seznam nejlepších seriálů, na jejichž vzniku se podílela největší současná streamovací videoslužba – Netflix. Oproti svým konkurentům nabízí možnost vyzkoušení zdarma na celý měsíc, kdy můžete bez omezení sledovat vše, co má Netflix v repertoáru. Proto pokud se této možnosti rozhodnete využít, určitě se vám bude hodit následující výčet, díky kterému nebudete ztrácet čas s béčkovými seriály. V seznamu najdete od každého žánru něco.

1.      Narcos a Narcos: Mexiko

V žádném seznamu či žebříčku skvělých seriálů nesmí chybět Narcos a pokračování v podobě Narcos: Mexiko. Tyto legendární seriály, které mapují život jednoho z největších narkobaronů Pabla Escobara a ostatních drogových magnátů, dostaly Netflix na výsluní a směle se rovnají seriálu Hra o trůny z dílny HBO. První tři série pojednávají právě o vzestupu a následném dopadení Pabla Escobara, zatímco dvě řady Narcos: Mexiko vypráví příběh o guadalajarském kartelu. Mezi nejlepší díly však patří ty, kde účinkuje Wagner Moura, představitel Escobara, z jehož mistrovského hereckého výkonu vám bude přebíhat mráz po zádech!

2.      Lucifer

Pokud máte rádi mysteriózní fantasy trochu odlehčené komediálním podtextem, pak se vám seriál Lucifer bude jistě líbit. Seriál láká na zajímavý příběh pána pekel, který se přestěhuje do Los Angeles, otevře si noční klub a pomáhá místním kriminalistům potrestat dopadené zločince. Premiéra 5. série, která podle všech informací nebude poslední, je plánovaná na 21. 8. 2020.

3.      Stranger Things

Stranger Things – to je fantasy horor, který nemá obdoby. Tento výjimečný seriál postupně odkrývá divné „věci“, které se dějí v malém městečku Hawkins. Na kloub se jim snaží přijít tři kamarádi Dustin, Lucas, Mike a později i podivná dívka s nadpřirozenými schopnostmi Eleven. Všichni milovníci fantasy příběhů si přijdou na své a zamilují si záhadný svět Upside Down.

4.      Zaklínač

Po velice populární stejnojmenné knize a úspěšné počítačové hře došlo také na zfilmování seriálu The Witcher. S potěšením lze tento seriál označit za stejně povedený jako jeho předlohu. A ačkoliv se filmový příběh může zdát pro ty, kteří knihy nečetli, poněkud spletitý a složitý, čarovný svět a akcí nabitý seriál se vám okamžitě dostane pod kůži. Již od prvního dílu vám bude jasné, že jej musíte dokoukat až do konce. Na druhou sérii si ale budete muset ještě chvíli počkat.

5.      Pán tygrů

Z trochu jiného soudku pochází osmidílný seriál Tiger King. Jedná se o dokument zpracovaný formou rozhovorů o životě šíleného a výstředního chovatele šelem Joea Exotica. Byznys postavený na chovu velkých koček v zajetí totiž v USA není nic neobvyklého. Překvapivý a velice bizarní je ale příběh ukrývající se za snůškou polopravd, který se v seriálu postupně odkrývá.

6.      Ty

O tom, jak je nebezpečné vše ze svého života sdílet na sociálních sítích, pojednává výborný thriller v originále pojmenovaný You. Ústřední postavou je stalker Joe, který se nezdravým způsobem zajímá o začínající spisovatelku Beck, v druhé sérii pak o do vaření zapálenou dívku jménem Love. Seriálový příběh se točí okolo posedlosti, lásky a krve.

7.      Zámek a klíč

Ten, kdo vždycky miloval svět Narnie, si určitě také zamiluje Locke & Key – neuvěřitelný fantasy seriál natočený podle komiksové předlohy samotného syna Stephena Kinga, Joea Hilla. Děj je plný překvapení, záhad a dobrodružství, které prožívají tři sourozenci bydlící se ve starém strašidelném domě.

8.      Nezdolná Kimmy Schmidt

Dost bylo hororů a fantasy, na řadu přichází nezdolná Kimmy, která po letech věznění fanatickým reverendem v podzemním krytu, objevuje pro ni zcela nové věci ve městě New York. Příběh postavený na roztomilé, naivní a optimistické osobnosti Kimmy vám přichystá spoustu usměvavých chvil.

Foto: Netflix.com