Close

10 největších evropských festivalů

10 největších festivalů

Patříte mezi milovníky festivalů a žádný vám nesmí uniknout? Nebo jste naopak žízniví po informacích? Pak se pohodlně usaďte a nechte se unášet atmosférou deseti největších evropských festivalů!

1. Kelburn Garden Party

Najdete ho v údolí hradu Kelburn na západním pobřeží Skotska. Na pozemcích zahrad objevíte přírodní bazén v řece, tajný les nebo Treehouse, kde si pochutnáte na výborném jablečném moštu, vychlazeném pivu nebo koktejlu. Festival Garden Party ve Skotsku je však především oslavou umění, zábavy a hudby. V roce 2020 se koná od 3. do 6. července a lístek koupíte od 99 liber.

2. Roskilde Festival

Dánský festival se pyšní heslem “Mnohem více, než hudba”. Jeho posláním jsou večírky, oslava společenství a pospolitosti, umění a dobré jídlo. Na tomto festivalu se podílí řada dobrovolníků a organizací, které dělají všechno pro lepší společnost, a to po celý rok. Veškerý výtěžek z festivalu putuje na charitu. V roce 2020 se Roskilde Festival koná od 27. června do 4. července. Cena lístku na celých osm dní činí 2 250 dánských korun.

3. Ruisrock Festival

Ruisrock je finský festival s nejdelší tradicí v zemi. Každý rok se koná v malé obci Ruissalo. Cílem festivalu je přinést do života lidí více štěstí a radosti. Poslechnete si především rockovou muziku. Termín festivalu pro rok 2020 nebyl zatím zveřejněn.

4. Sziget Budapešť

Dalším velkým festivalem je právě Sziget v maďarském hlavním městě. Historie Szigetu sahá až do roku 1993, kdy proběhl úplně první festival vůbec. Tehdy se jednalo o drobné setkání všech nadšenců do hudby. Během pár let se však rozvinul v obrovský a světově oblíbený festival. V roce 2020 se koná od 5. do 11. srpna a lístek koupíte od 299 euro.

5. Colours of Ostrava

V Ostravě si na své přijde úplně každý! Díky multižánrovému obsazení si užijete skvělou atmosféru a poznáte odlišnou hudební kulturu. Kořeny festivalu sahají do roku 2002. Ačkoli je jeho historie relativně krátká, během posledních pár let si vybojoval místo v žebříčku Nejlepších evropských festivalů. V roce 2020 se koná od 15. do 18. července a lístky koupíte od 2 690 korun.

6. Flow Festival Helsinky

Festival v Helsinkách je otevřený společnosti. Každoročně se může kdokoli přihlásit jako dobrovolník a podílet se na přípravě. Avšak pozor, festival je omezen na základě předmětů, které máte s sebou. Zakázané jsou například sklenice, stativy, deštníky, spreje nebo přenosné židle. V roce 2020 se koná od 14. do 16. srpna a vstupenku koupíte od 175 euro.

7. Bukta Festival

Rockový festival Bukta se každoročně koná na severu Norska v městečku Tromsø. Celé roky si pořadatelé zakládají především na výborném místním pivu Mack, rockové hudbě a mořských plodech. Hlavní část festivalu leží na pláži obklopené lesem. Festival v roce 2020 začíná 16. července a končí 18. července. Vstupenku pořídíte od 1 654 norských korun.

8. Tauron Nowa Muzyka Katowice

Polský festival Tauron začínal jako skupina nadšenců spojená s hudebním klubem. Během několika dalších let a vystřídáním různých míst konání se z něj stal gigant, jak ho známe dnes. Mezi časté hosty patří různí umělci, kteří možná nejsou slavní, ale umějí si získat publikum. Koná se od 11. do 14. června roku 2020. Lístek koupíte od 239 polských zlotý.

9. Pedra Viva Lithica

Menorský festival je neobvyklý svým časovým rozpětím. Koná se od června do září a to každý týden ve středu. Na scéně uvidíte divadelní představení a hudební vystoupení. Místem konání je historická Lithica. Datum zahájení a ceny pro rok 2020 zatím nebyly zveřejněny.

10. Into The Valley

Festival je unikátním svým putováním po celé Evropě. Mohli jste ho zastihnout ve Švédsku, v opuštěném vězení v Estonsku nebo ve starobylém hradě ve Španělsku. Je doménou elektronické hudby a undergroundu. Jak to bude vypadat v dalším roce a kde se festival bude konat, se nám zjistit bohužel nepodařilo.

Přečtěte si také