Close

5 důvodů, proč si pořídit zdravou lahev na vodu

Pořiďte si zdravou lahev

Mít vlastní lahev na vodu má celou řadu výhod, ať jsme kdekoli – v práci, doma nebo na výletě. Proč je lahev na vodu dobrá investice do zdraví a jaké všechny výhody nám přináší? To vše se dočtete v dnešním článku.

Voda je důležitá pro naše zdraví. V těle tvoří prostředí pro důležité děje, umožňuje trávicí procesy, rozpouští většinu živin, ovlivňuje tělesnou teplotu a vyplavuje škodlivé látky. Proto je dobré mít zdravý pitný režim s maximem neslazených nápojů. A k němu nám může pomoci právě lahev na vodu.

1. Ohlídá váš pitný režim

Mnoho lidí má problém dodržovat zdravý pitný režim. Když se k tomu přidá ještě stres a vyřizování, tak se pití může ocitnout na posledních příčkách priorit. Nedostatečný příjem tekutin pak často ohlásí až bolest hlavy.

Postavte si na pracovní stůl lahev na vodu a během dne z ní upíjejte. Vezměte s sebou do auta lahev na vodu na všechny cesty, které vás ten den čekají. Vyrazte na výlet se sbalenou vodou. Díky lahvi budete mít přehled, kolik vody, šťávy nebo čaje jste ten den vypili.  

Pomoci mohou i aplikace pro chytré telefony, které vám pravidelné pití připomenou.

2. Je zdravější než PET lahve

PET lahve při vyšších teplotách uvolňují do nápojů uvnitř škodlivé látky jako jsou ftaláty, změkčovadla, BPA, BPS a další [zdroj]. Proto vědci a lékaři nedoporučují pít nápoje z PET lahví [zdroj].

Pořiďte si lahev na vodu ze skla (normálního či odolného borosilikátového) nebo z polypropylenu, který používají lékaři, protože je bezpečný pro zdraví. Některé značky, například Retap, dávají na skleněné lahve na vodu dokonce celoživotní záruku, i když si je rozbijete vlastní vinou.

3. Šetří peníze

Žijeme v zemi, kde pitná voda teče z kohoutku proudem. Pokud si místo kupované balené vody a nezdravých sladkých nápojů budeme “čepovat” kohoutkovou vodu, ušetříme své zdraví i mnoho peněz – kohoutková voda je totiž o 99 % levnější než balená.

4. Zabraňuje vzniku odpadu

Každý den se na světě vyhodí 60 milionů jednorázových PET lahví, ročně to je kolem 22 miliard [zdroj]. Plastové lahve končí na mnoha místech v přírodě, kde zhoršují život lidem a zvířatům. Nebo se neekologicky vozí na recyklaci přes půl planety. Díky opakovaně použitelné lahvi na vodu se k nám voda dostane tisíckrát šetrněji než balená.

5. Je stylová

Na trhu najdete spoustu lahví na vodu v různých designech, které doplní váš styl. Najdete lahve minimalistické, hravé, vtipné, elegantní i pro sportovce. My rádi vybíráme zde.

Ať už si vyberete jakoukoliv lahev na vodu, zlepší váš pitný režim, zdraví, ušetří peníze a ještě zlepší životní prostředí.

Přečtěte si také