Close

Boom plastických operací

Boom_plastických_operaci

Pandemie coronaviru jednoznačně odebírá pohostinskému průmyslu, zato přidává boomu plastických operací. Počet plastických zákroků roste jak ve světě, tak u nás v Čechách a na tom se podílí hned několik faktorů. 

Mezi nejžádanější a tedy nejčastější operace dlouhodobě patří zvětšení či úprava poprsí. Na přední příčky se dostává také úprava očních víček nebo liposukce. Do mainstreamu se ale především řadí takzvané neinvazivní zákroky, tedy přikrášlení kyselinou hyaluronovou, aplikace botulotoxinu příp. plazmaterapie.  

A proč vlastně?

O vlivu sociálních sítích nemůže být nejmenší pochyb. Současná doba retušovaných fotek a zobrazení dokonalého života influencerů má na nás jistý dopad. To, jak vypadáme, se stalo velkou prioritou. Snaha se přiblížit dokonale symetrickým Kardashians nás žene vpřed. S představením možnosti fotek přední kamerou “selfies” vznikla velká poptávka po zákrocích. S moderní dobou se také přestaly plastické operace chápat jako stigma a začalo se o nich pořádně mluvit. Velkou zásluhu na tom mají všechny celebrity, na nichž by zákrok poznal snad každý i se zavřenýma očima. Do povědomí společnosti to přinesly právě ony, a to je možná dobře. Další výhodou je, že díky nárůstu kupní síly jsou operace i finančně dostupnější, což je dobrá zpráva pro ty, co nad zákrokem z jakéhokoliv důvodu přemýšlejí. 

Pandemie Coronaviru 

Alespoň nějaké výhody na té pandemii najdeme. Díky videokonferencím, Zoom hovorům, Google Meet schůzkám a celkovým home-officům lidé uviděli příležitost jít na dlouho vytoužené plastické operace. Měsíce a měsíce strávené doma byly ideální dobou pro zahojení možných ran po zákrocích a skvělou příležitostí, jak se vyhnout dotěrným otázkám okolí. Nošení roušek pak zakrylo malé ranky po zvětšení rtů či jiných zákrocích na obličeji. Prostě ideál. 

Zájem roste a nebude tomu jinak

Plastické operace nepodstupují jen ženy. Je třeba zmínit, že spousta estetických zákroků je žádána i od mužů. Aplikují si botox na vyhlazení vrásek, častá je i transplantace vlasů, plastika horních víček a v seznamu bychom mohli pokračovat dál. Estetická chirurgie je zkrátka poptávána čím dál tím víc od obou pohlaví a v každém věku. Není taky divu. Každý z nás by měl dostat šanci žít v těle, v kterém se cítí dobře. Tak seberte odvahu, našetřete peníze, a pokud po nějaké úpravě toužíte, běžte do toho.