Close

Čeká nás budoucnost samotářů?

Stále více přibývá lidí, kteří se dobrovolně přiklánějí k roli samotářů a místo hledání partnerů se soustředí na úplně jiné věci. Kariéra, osobní rozvoj, cestování a poznávání sám sebe. To je oč tu běží, nebo ne? 

Počet lidí, kteří se vydali takříkajíc na sólovou dráhu stále přibývá. Příčinou je hned několik faktorů – poměr mužů  a žen se výrazně prohlubuje, neustále přibývá procento rozvodovosti, s novou dobou přichází i nedefinovaná pohlaví a monogamie je v mnoha zemí pasé už pěknou řádku let.

Single life – recept na šťastný život? 

Z amerického výzkumu, který proběhl v roce 2014 vyplývá, že každý čtvrtý Američan z padesáti, bude dožívat single. Je to ale důvod k oslavám. Tento nový způsob života má možnost zbořit stereotypy, jak má taková normální rodina vypadat. Ze zmíněného výzkumu také vyplynula skutečnost, že single lidé mají větší chuť pomáhat, socializovat se a být součástí různých i třeba dobročinných komunit. Je také dokázáno, že lidé, kteří zůstávají sami, mají větší sebevědomí a jsou celkově méně zranitelnější. 

Stále pochybujete? 

Jak vám zní myšlenka celkového lepšího zdraví a menší sklon k obezitě? Z výzkumu se totiž potvrdilo že lidé, kteří jsou dlouhodobě sami mají menší stres a proto trpí mnohem méně onemocněními. Jsou celkově zdravější, lépe se stravují a cvičí častěji. Svobodní mají také lepší mezilidské vztahy a bližší, hlubší spojení s přáteli. 

Samotáři mají menší stres a jsou v životě aktivnější

Nic není ztraceno 

Světové populace stále přibývá a tento “trend” růstu se jen tak nezmění. To je nejspíš dobrá zpráva pro všechny, kteří po zbytek života být sami nechtějí. Navíc se během pandemie koronaviru roztrhl pytel s různými randícími portály, či novými aplikacemi na hledání partnerů, (například nejznámější Tinder doslova lámal rekordy). Něco, co by generace baby boomerů asi nepochopila, ale trendy jsou trendy. 

Ať už to s námi dopadne jakkoliv, není se čeho bát, jelikož možností je velká spousta. Pokud ale preferujete single život, tak třikrát hurá!