Close

Cvičení doma v době, kdy jsou posilovny zavřené

pohyb3

Dnešní doba není lehká pro nikoho z nás. Řada omezení komplikuje každodenní život a my si musíme, chtě nechtě, poradit se situacemi, které omezují i naše pohybové aktivity. Navíc se blíží Vánoce, které se pojí s velkým množstvím jídla a pití. Abychom se udrželi zdraví a v pohodě, je potřeba do svého programu zařadit i pohyb. Posilovny jsou zavřené, proto nám nezbývá nic jiného, než se s tímto problémem poprat po svém.

Nabízí se relativně jednoduchá možnost, začít cvičit doma. Nezní to nijak složitě, ale přitom vyhecovat se k domácím cvičebním aktivitám není tak lehké, jak se může zdát. Základem je chtít. Najděte si parťáka, který do cvičení půjde s vámi, protože ve dvou jde všechno lépe. Nemáte žádného kamaráda, který by se do cvičení zrovna hrnul? Natož si s vámi srovnával dosavadní úspěchy a výsledky? Nevadí, vyzkoušejte se připojit do facebookové skupiny jako je například fitness motivation cz, tam určitě najdete spousty lidí, které cvičení pohltilo a budou vás podporovat. Když se chce, všechno jde.

Chceme cvičit, můžeme cvičit, ale jak cvičit v domácí karanténě? Jaké jsou naše možnosti?

Cvičení podle aplikací

Možná nejjednodušší forma, kterou se můžeme nechat inspirovat. V internetovém světě je nespočet druhů cvičebních plánů, které přizpůsobíte svým možnostem a kondici. Stačí si pouze vybrat vhodnou aplikaci a pokud vám nebude vyhovovat, rychle můžete sáhnout po jiné. Začněte posilovat, protahovat se, zpevňovat, zkuste jógu, inspirací je mnoho. Takže? Telefon do ruky a jdeme na to!

Pokud zrovna nejste nadšenci do cvičení, začněte jednoduchou jógou. Jak si dobře vybrat aplikaci, která vám pomůže v začátcích s jógou jsme psali v článku: Začněte s jógou – 3 aplikace zdarma.

Cvičte on-line

Na internetu najdete spoustu cvičebních programů. Převážně mají zkušební verzi zdarma. Než tedy za cvičební plán zaplatíte, vyzkoušejte, zda je ušitý dle vašich představ. Některé cvičební programy jsou celé zdarma, jedná se převážně o ty, které jsou v angličtině. Pokud cizímu jazyku neholdujete vyzkoušejte si zacvičit s FITFAB STRONG.

Výhodou cvičebního plánu online je, že jste pod vedením zkušených odborníků a ve videu se mnohdy dozvíte, jaké nejčastější chyby se při cvičení můžete dopustit a čeho se máte vyvarovat. Nabídka videí je opravdu pestrá. Lekce bývají zaměřené na všechny partie a rozlišují vaše zkušenosti. Ať už jste začátečník nebo pokročilý určitě si přijdete na své.

Výmluvou nemusí být ani bolavá kolena, těhotenství nebo obezita. Výše zmíněný program má lekce, které zohledňují i tyto maličkosti a zacvičit si může opravdu každý. Není potřeba kupovat žádné speciální pomůcky, stačí jen jakákoliv podložka a můžete jít zlepšovat fyzičku.

Udělejte si svou domácí posilovnu

Pokud jste ale zastánci posilovacích strojů, ani vy nemusíte kynout na gauči. Dobrá, nejspíš si málokdo z nás může dovolit vytvořit místnost plnou všemožných cvičících nástrojů, ale pořídit si jednoho, možná dva zástupce zní reálně. Firmy se předhánějí v nabídkách rotopedů, běžeckých pásů, hrazd, nebo dokonce posilovacích věží. Stačí postavit a můžete se směle pustit do cvičení ve své vlastní domácí posilovně. Pokud si vyberete nástroj, na kterém protáhnete celé tělo, máte vyhráno.

Hýbejte se na čerstvém vzduchu

V době zavřených posiloven není nutné se omezovat pouze na cvičení za zavřenými dveřmi. Čerstvý vzduch dokáže zázraky a pomůže uklidnit vaši mysl i nabudit tělo. Můžete zvolit velmi oblíbený a hlavně prospěšný běh, který vás nestojí žádné výdaje. Pokud jste v běhu úplný začátečník, přečtěte si náš článek o tom, jak začít běhat.

Nesnášíte běhání? Zapojit do svých pohybových plánů kolo, se kterým nejen spálíte kalorie, ale dokonce si vyčistíte ustaranou hlavu. Což se v předvánočním stresu náramně hodí. Mnohdy dokonce stačí pouhá procházka a hned budete mít pocit, že jste pro své tělo udělali dobrou věc.

Možností je mnoho a každý z nás má rád něco jiného, hlavní je ale chtít. Pokud se chcete hýbat, možnost si vždy najdete. Děláte to přeci pro svoje tělo a tuto možnost vám nikdo nemůže zakázat. Hýbejte se, vše doplňujte vhodnou stravou a věřte, bude lépe. Takže, sportu zdar!

Přečtěte si také