Close

Inteligentní kufr: opravdová vychytávka pro cestovatele

COWA Rover SPEED

Znáte tu situaci, kdy se prodíráte zástupy lidí na letišti obtíženi všemožnými zavazadly, a navíc za sebou musíte vláčet objemný kufr na kolečkách? Možná namítnete, že předchozí generace to měly o poznání složitější, protože kufr musely nosit v rukou. A máte samozřejmě pravdu. Proč si ale komplikovat život, když to jde jednoduše. Nejnovější nabídka v oblasti zavazadel překvapuje na první pohled obyčejnými kufry, které ale na pohled druhý dokážou víc, než byste od nich čekali.

Vypadá jako obyčejný, ale není obyčejný

Uvnitř skořepiny kufru Rover SPEED AI Robotic Suitcase, jehož výrobcem je společnost COWA ROBOT, se ukrývá neobyčejně inteligentní elektronika se systémem umělé inteligence. Ta umožňuje nejen propojení kufru s vaším mobilním telefonem prostřednictvím technologie Bluetooth, ale i automatické sledování vašich kroků. Kufr si vás doslova hlídá. Zároveň přitom monitoruje okolní překážky a osoby a objíždí je.

Nepřekvapíte ho ani během či prodíráním se mezi regály obchodu

Kufr si poradí i s rychlejším tempem sledování, pokud zrovna spěcháte k letištnímu terminálu. Bude si vás hlídat i ve členitém terénu plném osob a regálů v duty free obchodech. Můžete se zkrátka spolehnout, že kufr bude vždy pár kroků za vámi. Pokud by se náhodou vzdálil na 2 metry a více, budete na to okamžitě upozorněni vašim mobilním telefonem. Při jeho použití se tedy nemusíte obávat ani jeho ztráty.

Odolné pouzdro s kolečky se postarají o komfort při dlouhém cestování

U většiny běžných cestovních zavazadel dochází časem při jejich neopatrné manipulaci letištním personálem k větším či menším defektům. Inteligentní kufr Rover SPEED AI Robotic Suitcase je odolný i z tohoto hlediska. Jeho tělo je tvořeno vysoce kvalitním tvrzeným polykarbonátovým materiálem od značky Bayer a celá konstrukce je navíc doplněna o hliníkový zpevňující rám. Tato kombinace se postará o dokonalou odolnost vašeho zavazadla. Plynulý pohyb vašeho kufru si vezmou na starost kolečka s vlastním pohonem zajištěným malými motorky.

Vše zezadu jistí velkokapacitní baterie

Celý systém je poháněn baterií s kapacitou 6 400 mAh, která se bez nutnosti dobíjení spolehlivě postará o několikadenní cestovatelský zážitek. V případě, že bude baterie potřebovat dobít, zašle vám kufr upozornění na váš spárovaný mobilní telefon, případně začne výstražně blikat. Robotický kufr je další z novinek představených na letošním veletrhu CES v Las Vegas, který se již stal legendárním každoročním svátkem milovníků technologií a s nimi souvisejících zařízení, jež usnadňují lidem život.

Přečtěte si také