Close

Sníte o luxusní dovolené? Jachty Princess dají vašim snům nový rozměr.

Luxusní dovolení s přáteli na jachtě

Jachta odráží vlastnosti a styl jejího majitele. Je to deklarace vašeho životního stylu. Jachty Princess pochází z Anglie a spojují luxus i výkon. Loděnice společnosti se nachází ve městě Plymouth a rozléhají se na 102 000 metrech čtverečních, kde na jachtách pracuje přes 3 000 zaměstnanců. Plymouth hrál vždy významnou roli v britské námořní historii. V současné době je zde největší námořní základna v západní Evropě, loděnice Devonport Dockyard, která je srdcem britské námořní obrany již více než 300 let.

Princess je ve svém oboru tahounem inovací, což dokazují i jachty, které nejen vyčnívají znamenitým nejmodernějším designem, ale také jsou technicky nejpokročilejší na světě. V 55leté historii společnosti se rodina „princezen“ rozrostla o více než 30 000 majitelů z více než 100 zemí po celém světě. Ceny jachet Princess se pohybují od 40 do 80 milionů Kč v závislosti na konkrétní řadě. V tomto článku se mimo jiné podíváme zblízka na jednu jachtu z řady M a na jednu z řady X. Celkem společnost vyrábí jachty v 7 různých řadách.

Princess 35M

35M označují její výrobci za zázrak luxusního prostoru. Inovativní kokpit má unikátní zadní a dopředu směřující posezení, které lze různě konfigurovat. Ponoření do křišťálově čisté vody je z hydraulické plavecké plošiny velmi snadné, zatímco lenošení na přídi dosahuje nových úrovní luxusu. Od chvíle, kdy na ni vstoupíte, se budete cítit přitahováni její atmosférou. Prostoru je zde spousta a o to více si užijete rozsáhlá panoramatická okna. Vaše hosty navíc zaručeně rozmazlíte po celém dni relaxace mimořádně vybaveným ubytováním.

Jachta Princess 35M

Specifikace lodě

 • Délka: 35,15 m
 • Šířka: 7,27 m
 • Motory: Twin MTU 16V 2000 M96L (2 x 2,637mhp)
 • Maximální rychlost: 25-27 uzlů (asi 50 km/h)
 • Palivové nádrže: 18,119 l
 • Počet kajut: 4-5
 • Počet lůžek: 8-10

Inovace & Ekologie

Antony Sheriff, CEO společnosti Pincess, říká, že když děláte inovativní produkty a služby, tak musíte pracovat s tím, že zákazníci nevědí co chtějí, dokud jim to neukážete. „V Princess se snažíme vždy znovu přehodnocovat způsob, jakým děláme věci … Inovovat znamená dělat věci, kterých se ostatní bojí.“

Princess dbá na snižování ekologické stopy jejích produktů a spolupracuje se společností Marine Conservation Society, která se zaměřuje na čištění oceánů od plastů, ochranu korálů a mořských živočichů. K tomu Sheriff dodává „Lidé si jachting užívají kvůli krásnému prostředí a my se musíme snažit udržovat vodu ve stavu, ve kterém jsme ji našli.“

Princess X95

Model X95, který se vyznačuje krásnými tvary a dlouhými liniemi, definuje výrazný designový jazyk pro tuto novou třídu. Její flybridge a hlavní paluba pokrývají téměř celou délku jachty a poskytují rozsáhlé přizpůsobitelné prostory, které umožní definovat každou cestu na základě preferencí hostů. S objemem paliva 13 400 litrů je model  X95 připraven pro dalekosáhlé, dobrodružné plavby.

Jachta Princess X95 exterier 4

Specifikace lodě

 • Délka: 29,11 m
 • Šířka: 6,77 m
 • Motory: Twin MAN V12-1900 (2x1900mhp)
 • Maximální rychlost: 24-26 uzlů (asi 48 km/h)
 • Palivové nádrže: 13 400 l
 • Nádrže na vodu: 1 805 l
 • Počet kajut: 4+2
 • Počet lůžek: 8+3

Nadstandardní péče

K zakoupené jachtě si můžete pořídit i službu „Princess Lifeline„. Je to služba SOS 24/7, která poskytuje všem novým majitelům na 2 roky bezplatný přístup k lékařské a bezpečnostní pomoci. Jeden telefonát vás spojí s týmem společnosti MedAire, složeným z více než 200 globálních bezpečnostních odborníků a 80 000 akreditovaných poskytovatelů zdravotní péče, kteří vám mohou pomoci v případě potřeby lékařské péče nebo cestovní bezpečnosti. Můžete si tak na palubě odpočinout s vědomím, že je o vše postaráno.

Podle Sheriffa lidé stále více kupují jachty, nikoli jako symboly společenského statutu, ale jako místa, kde mohou strávit čas s rodinou a s přáteli. „Strávit dovolenou na jachtě s dětmi je ta nejlepší rodinná dovolená, jakou si umíte představit.“

Sportovní jachta Princess V78

Zdroje: princessyachts.com, lux-mag.com

Přečtěte si také