Close

Poznejte svět v modré – nejkrásnější místa, kde se potápět

Příprava na ponor

Ploutve, neopren a kyslíková lahev. To symbolizuje jeden z nejpůsobivějších sportů – potápění. Pod vodou se otevírají úplně nově světy a odkrývají dávná tajemství. Pokud hlubiny lákají i vás, vyrazte se potápět na jedno z nejlepších potápěčských míst na světě.

Japonské ostrovy

Kolem Japonských ostrovů najdete pod hladinou od všeho něco. Čeká tam divoké dobrodružství u vraků lodí i klidný svět barevných rybiček.

Yonaguni, Okinawa

Kolem tohoto ostrova se většina potápěčů noří za poznáním podmořských monumentů. Na
dně jsou tu ruiny různých tvarů. Kromě toho tu v zimních měsících můžete narazit na žraloky.

Ishigaki, Okinawa

Na tomto místě jsou hlavním lákadlem obrovské manty. Potápět se tu s nimi můžete po celý rok. Druhým živočichem, kterého potkáte při každém ponoru, jsou želvy.

Oshima, Izu Islands

Tady se potopíte k působivým terasám způsobeným sopečnou činností, které jsou obklopené barevným a divokým podmořským životem.

Okolí Austrálie

Na mapě světa se tento cíp země zdá jako konec světa. V moři jsou tu ale tisíce ostrůvků a pod mořem tisíce tajemství.

Espiritu Santo, Vanuatu

U ostrova Espiritu Santo se potopila velká loď SS President Coolidge. Šlo o Americkou luxusní loď, která zde ztroskotala ve 40. letech minulého století. Dnes tu můžete prozkoumávat její vrak nejen na povrchu ale i skrze různé místnosti.

Lifou, Nová Kaledonie

Kolem tohoto ostrova se daří tisícům živočichů. Můžete tu tedy vidět velmi živé moře plné menších i větších ryb ve všech barvách.

Maledivy  

Tyto tropické ostrovy nejsou jen místem pro odpočinek na pláži, ale také rájem potápěčů. Zejména na místě Maaya Thila se scházejí potápěči z celého světa a hledají tu korálové útesy a dechberoucí scenerie kolem nich. Ve větších hloubkách se tu objevují i žraloci.

Filipíny

Ani Filipíny nezůstávají pozadu. Puerto Galera nabízí nekonečnou škálu barev v hejnech rybek a živočichů. Objevíte tu žraloky a želvy. Nechybí tu ani podmořské jeskyně nebo vraky menších lodí. Je to zkrátka místo, kde je od všeho něco.

Belize – The Blue Hole

Poblíž Belize uprostřed moře vznikl hluboký závrt, kterému se říká The Blue Hole. Je to 124 metrů hluboké místo obklopené jen úzkým pruhem pevniny. Potápěče sem láká hlavně nekonečná hloubka táhnoucí se podél různých skalisek.

Havaj

Slunečná Havaj nabízí dlouhou řadu potápěčských atrakcí. Můžete se tu potkat se žralokem, plavat do podmořských jeskyní a motat se skrze hejna ryb. Podmořský život je tu velmi chráněny, proto i velmi bohatý.

Evropa

A pokud se vám nechce příliš daleko, i na okrajích našeho světadílu najdete mnoho pokladů.

Gozo, Malta

V okolí ministátu blízko jižního cípu Itálie se můžete potopit k vraku válečné lodi nebo třeba staré soše muže vzhlížejícího k nebesům. Tyto stopy historie tu doplňuje mnoho mořských živočichů.

Sardinie, Itálie

Okolí Sardinie je známé pro potápění k vrakům lodí. Pokud vás zajímá prozkoumávání starých příběhů, je toto místo pro vás to pravé.

Azory

Milovníci divokých zvířat vyrážení na Azory. Zde se můžete potápět s modrými žraloky.

Přečtěte si také