Close

Získejte to, po čem jste vždycky toužili aneb jak si správně přát?

bas-glaap-wKCfza2HZL4-unsplash (2)

Zdá se vám, že přání, které si již dlouho přejete, se ne a ne splnit? Možná děláte něco špatně. Přijít na to co, vám pomohou následující psychologické techniky. Díky nim se šance na vyplnění vašeho přání zdvojnásobí, a navíc dospějete k takovému nastavení mysli, v kterém k vám sny budou přicházet úplně samy. Pokud tedy po něčem dlouho toužíte, pak tyto techniky určitě vyzkoušejte!

Potřebujete ke štěstí opravdu to, co si přejete?

Někdy se stává, že si přejeme úplné zbytečnosti, které nám udělají radost jen krátkodobě. Ze všeho nejdříve si proto srovnejte priority a snažte se rozklíčovat své pocity. Opravdu si přejete kabelku Louis Vuitton nebo drahou dovolenou v zahraničí? Snažte si uvědomit zda, je to skutečně to, co vám v životě chybí. Nejlepší je přát si věci, které vás budou činit šťastnými dlouhodobě, a právě do nich investovat svou drahocennou vnitřní energii.

Na svá přání si dávejte ale velký pozor. Někdy se zdá až přímo neskutečné, jakou silou jsou k nám přání přitahována. Paradoxem bývá, že jakási síla mezi nebem a zemí dovede splnit naše nejtajnější tužby až ve chvíli, kdy si již přejeme něco jiného. Vyplnění dávno opuštěného přání může pro někoho znamenat příjemné překvapení, pro jiného naopak nemilou záležitost, se kterou je potřeba se vypořádat. Dejte si proto pozor, jaké přání vypouštíte do světa. Jen těžko ho totiž vezmete zpět.

Největší šanci na úspěch mají přání, která se týkají jen a jen vás

Zapomeňte na škodolibá a zákeřná přání, která se týkají někoho jiného. Jak se říká: „Karma je zdarma“ a to přece nechcete. Největší šanci na úspěch mají ta přání, z nichž čiší pozitivní energie. Svá přání proto vyslovujte nahlas, třeba doma před zrcadlem, a formulujte je tak, jako kdyby se již splnila. Představujte si, jak se zhmotňují a jakou mají podobu. Na svých přáních ale zbytečně nelpěte a buďte vděční i za to, co právě máte. Pokud si například přejete být štíhlejší a zhubnout, nebuďte na sebe příliš přísní a radujte se z toho, že jste zdraví.

Velice výhodné je také do svých vyslovených přání nevkládat předponu „Ne“. Slova, která ji obsahují, již sama o sobě působí negativně. Pokud tedy můžete, raději se jim vyhněte. Místo formulace: „Nechci být nešťastný“ raději přání zformulujte do přítomného času, jednotného čísla a první osoby: „Jsem šťastný!“

Jděte svému přání naproti

Největší chybou, kterou můžete udělat, je jen čekat, až se vám vaše sny z ničeho nic vyplní. Takto byste mohli čekat celé měsíce nebo třeba roky. Bez vlastního přičinění se bohužel splní jen málokteré přání. Neuzavírejte se proto do sebe, ale jděte svým tužbám naproti. Mnohdy hodně pomáhá, rozčlenit si hlavní přání na menší přáníčka. Ptejte se sami sebe, co potřebujete k tomu, abyste dosáhli svého vysněného cíle. Určitě přijdete na několik kroků, které vás postupně dovedou k vašemu přání.

Tím se dostáváme k tomu, co můžete pro své přání udělat ještě dnes. Vyjádřit ho totiž můžete nejen slovy, ale i malůvkami, napsanými větami, kolážemi nebo třeba nástěnkou přání.

Vizualizace přání

Jakmile si pečlivě promyslíte, co skutečně chcete, vyslovte to nahlas. Pak je čas, abyste se na přání začali opravdu soustředit. Nejlépe uděláte, když ho budete mít každý den neustále na očích. Napsat si ho můžete buď do deníku a diáře, nebo jej napsat na kus papíru, který si poté připnete na nástěnku nebo někam, kde ho každý den uvidíte.

K tomu, aby se vaše přání proměnilo ve skutečnost, může také hodně pomoci nástěnka přání. Tu můžete začít tvořit kdykoliv během roku. V podstatě jde o obrázkovou koláž snů a přání, která nemusí mít vůbec podobu klasické nástěnky. Bohatě vám postačí velká čtvrtka, kterou si později vystavíte na psací stůl nebo noční stolek.

Na její tvoření si vymezte dostatek času a nenechte se ničím rozptylovat. Doprostřed čtvrtky nalepte své foto nebo vypište krátkou výstižnou větu či motto. Kolem dokola pak papír zaplňujte vystřiženými obrázky z časopisů, které se vašeho přání týkají nebo které ve vás zanechávají příjemné pocity. K hotové nástěnce přání se poté obracejte vždy, když se vám bude zdát, že scházíte z cesty nebo vás přepadnou chmurné myšlenky. Pozitivní vizualizace vám pomůže přání zhmotnit.

Závěrem…

Technik, jak si správně přát, existuje celá řada. Každému funguje trochu něco jiného, avšak pointa zůstává stejná. Ať už si přejete cokoliv, nikdy nezapomínejte za své přání bojovat a nečekejte až k vám přijde samo. Využívejte příležitostí, které vám každodenní život nabízí a jděte si za svým. Jak napsal Paulo Coelho v knize Alchymista: „Když si něco přeješ, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

Přečtěte si také