Close

3 technologické novinky, které brzy spatří světlo světa

3 nové technologie které brzy přijdou na trh

Pokud vás zajímají technologické vychytávky a rádi byste si některou z nich vyzkoušeli dříve, než se dostanou do oficiálního prodeje, navíc za výhodnější cenu, pak jste tady správně. Prozkoumali jsme Kickstarter a vybrali jsme 3 kampaně z kategorie technologií, které si zaslouží pozornost.

Upevňovač roušky od Apple inženýra

Ve světě je nedostatek respirátorů třídy N95, které účinně chrání proti nákaze koronavirem COVID-19 a je velmi náročné je vyrábět. Proto vznikla společnost FIX THE MASK, která má řešení. Většina lidí používá jednorázové chirurgické roušky, které však na obličeji nesedí dostatečně a riziko nákazy tak nezmizí zcela. Společnost vyvinula „Essential Mask Brace“, což je vlastně jakýsi upevňovač chirurgické roušky, díky kterému bude rouška na obličeji lépe sedět. Mask Brace navíc zamezi věčnému zamlžování brýlí a netlačí na uši.

Zakladatelkami společnosti jsou Sabrina Paseman, která působila v technologickém gigantu Apple jako Product Design Engineer a Megan Duong, která v Applu vedla jeden z marketingových týmů a dostala se do rubriky Forbes 30 Under 30. Na Kickstarteru již překročili požadovaný cíl vybrat 30 000 dolarů, ale kampaň ještě běží, takže pokud se vám líbí, můžete jej podpořit a zajistit si upevňovač pro sebe za 14 dolarů.

Zlaté české ručičky hledají podporu ve světě

Na Kickstarteru nedávno spustila kampaň i česká společnost Pealock Holding, která představuje nový způsob ochrany věcí. Pealock je přenosný multifunkční elektronický zámek, kterým si můžete zabezpečit například lyže, kolo, snowboard, koloběžku, kočárek, nebo cokoliv dalšího. Zařízení je vyrobeno z vysoce odolného materiálu. Má snímač pohybu, integrovaný alarm o síle 110 db a odesílá upozornění přímo na mobilní telefon. Zamykání a odemykání probíhá pomocí mobilního telefonu nebo pomocí NFC karty.

Standardní cena za 1 kus bude 249 dolarů, kdo stihne „Early Bird“ může koupit za 159 dolarů, a po jejich vyprodání pak na Kickstarteru můžete pořídit svůj 1 zámek za 179 dolarů. Zámky jsou ve 2 barevných variantách a manipulovat s nimi dokáže i dítě. Pokud se vám nápad zamlouvá a už se chcete přestat strachovat o své lyže či kolo, můžete projekt podpořit a pomoci mu k cíli kampaně 30 000 dolarů.

Konec přehřívání mobilů a zpomalování výkonu

Ať už hrajete na mobilu na výkon náročnější hry, sledujete videa či filmy, asi už dobře znáte jeho nadměrné zahřívání. To, co se takto zahřívá, je právě baterka mobilu a takové zahřívání, mimo diskomfortu, má za následek i zhoršení výkonu mobilního telefonu. Technologická věcička, která vás této nepříjemnosti zbaví, se jmenuje Direwolf Phone Cooler Pro. Cooler totiž redukuje teplotu baterie až o 20°C.

Je samozřejmě přenosný a je kompatibilní se všemi mobilními telefony. Direwolf Cooler má vlastní baterii, která umožňuje jeho chod více než 60 minut v kuse, což je jasná konkurenční výhoda mezi podobnými produkty, které již na trhu jsou. Pokud takovou vychytávku chcete mít, vyjde vás nyní během Kickstarter kampaně na 224 dolarů, v plném prodeji pak na 379 dolarů.