Close

Apple Watch 5. generace se dočkáme již letos a bude to opravdu něco

Jak budou vypadat nové Apple watch

Oficiální uvedení nejnovější verze hodinek Apple Watch na trh je ohlášeno na podzim letošního roku. Již nyní ale prosakují neoficiální informace, že se společnost hodlá předvést v tom nejlepším světle.

4. série Apple Watch přinesla první výraznější změny designu, 5. generace bude v tomto trendu pokračovat

První tři generace chytrých hodinek od Applu se lišily prakticky pouze vnitřním vybavením. Až ta čtvrtá přinesla designové změny v podobě většího a tenčího displeje typu LTPO OLED s vyšším rozlišením. Chystaná 5. generace má být designovou lahůdkou. Změn má být více a ani zdaleka se nebudou týkat pouze displeje. Spekuluje se i o úpravě celkové velikosti. Podle většiny zpráv by ale měly zůstat zachovány rozměry současné 4. generace, tedy 40 a 44 mm. Zůstaneme-li u displeje, plánuje Apple přibrat do hry dalšího partnera, asijského dravce společnost Japan Display. Ta má posílit stávajícího výhradního dodavatele displejů pro Apple, společnost LG, jejíž kapacity již nestačí.

Oslavíme návrat keramiky?

V pětce bude pravděpodobně slavit svůj návrat keramické tělo použité naposledy ve 2. generaci. Hliník a ocel 3. a 4. generace by neměly být kompletně nahrazeny keramikou, spíše se předpokládá vznik speciální edice s tělem z tohoto velice odolného materiálu luxusního vzhledu, o který si říkají sami zákazníci.

EKG monitor již v základní verzi

Z hlediska funkcí nás v nové edici také čekají některá překvapení. Novinka 4. edice, EKG monitor spočívající v lékařsky přesném měření srdeční činnosti po přiložení prstu na digitální korunku, bude zpřístupněna i v zemích mimo USA. A to jako jedna ze základních funkcí zařízení 5. generace a později i prostřednictvím update softwaru u hodinek 4. generace.

Digitální korunka a postranní tlačítko v novém

Upgrade se bude týkat také digitální korunky na pravé straně hodinek. Ta již od 4. generace disponuje haptickou odezvou pro zjednodušení ovládání a rychlou orientaci v menu, kontaktech apod. O jejím vzhledu a funkcích v 5. generaci zatím můžeme pouze spekulovat. Jedno je ale jisté, stejná jako v předchozí verzi nezůstane. Změna by měla postihnout i postranní tlačítko, které již nebude reagovat na stisk, ale bude mít také haptickou odezvu.

Jestliže jsou prognózy pravdivé, Apple už finišuje přípravy na vydání nejnovější série hodinek na trh. Po horkém létě se tedy můžeme těšit na žhavý podzim.