Close

Budoucnost deskových her? Tilt Five, aneb rozšířená realita a nekonečné možnosti!

Tilt Five rozšířená realita v hraní deskových her

V dnešním článku si představíme naprosto revoluční novinku v kategorii deskových her. Bylo jen otázkou času, kdy vymoženosti moderní zábavy změní i toto herní odvětví.

Představte si, že hrajete deskovku, která se před vámi pohybuje a mění, jako virtuální realita a vy s ní můžete být v interakci jako s počítačovou hrou. S tím rozdílem, že se to děje u vás doma, na stole. Přesně tuto novinku představuje herní systém Tilt Five od stejnojmenné společnosti založené v roce 2017.

Společnost letos v červnu začala kampaň na Kickstarteru, kde cílila na částku 450 000 dolarů. Nakonec tým vybral 1 767 301 dolarů, tedy téměř 400 % požadované částky. Vedle toho se jim podařilo vybrat dalšího půl milionu dolarů na serveru Backerkit. Tilt Five slibuje zcela nový způsob hraní deskových her, a to pomocí rozšířené reality v podobě interaktivního hologramu. Balení obsahuje brýle pro projekci hologramu, hůlku, která umožňuje interakci hráče s hrací deskou a hrací desku.

Když si nasadíte brýle Tilt Five a podíváte se na herní desku, otevře se vám dynamický 3D svět. Váš stůl se změní v nekonečnou herní propast, ze které vystupují herní postavy a příšery. To je herní zážitek jaký jsme dosud nezažili. Po zakoupení máte automaticky přístup k tisícům oficiálně licencovaných her, ať už se jedná o RPG dobrodružství, klasické stolní hry, puzzle nebo společenské hry.

„Když jsme začali navrhovat systém Tilt Five, nešlo nám o to vytvořit novou technologii. Chtěli jsme vytvořit úžasný herní zážitek, který spojuje to nejlepší z videoher a ze stolních her. A chtěli jsme, aby bylo stejně zábavné, když si zahrajete sólo, se svými přáteli, nebo dokonce i když zrovna nemůžete být spolu.“ Jeri Ellsworth, spoluzakladatel a generální ředitel

Manipulace s Tilt Five je velmi jednoduchá – jen rozložíte herní desku na stůl, připojte brýle k počítači nebo mobilnímu telefonu a začnete hrát. Navíc systém umožňuje hrát i na dálku, takže vzdálenost mezi hráči už nebude problém. Další velkou výhodou je, že si hru můžete kdykoliv uložit a příště pokračovat tam, kde jste přestali. Už nikdy žádné zdlouhavé přípravy herní plochy a následné uklízení.

TF vzbudil ve světě velký zájem a tak je již většina předprodejů pryč. Zbývá ke koupi již jen dražší varianta s brýlemi i hůlkou po 1 kusu spolu s větší hrací plochou za 359 dolarů. Koupit můžete zde. Na oficiální prodejní ceny i spuštění plného prodeje si musíme ještě počkat. Pokud chcete aktuální info hned jakmile k tomu dojde, můžete se na oficiálním webu tilfive.com zaregistrovat k odběru novinek zadáním e-mailu.

My jsme s Tilt Five nadšení a vývojářskému týmu fandíme. Tato novinka změní hraní deskovek jak je známe a posune zážitek na úplně novou úroveň. Ostatně se podívejte sami.