Close

Druhá edice minimalistických Samsung Galaxy Watch Active se v září přihlásí o slovo

Samsung Galaxy Watch Active 2

Tři různá provedení ve dvou velikostech nás čekají u nových chytrých hodinek Galaxy Watch Active 2 od jihokorejského výrobce Samsung, které se v nejbližších týdnech chystají dobýt světové trhy. Jaká bude nová řada a čím nás při srovnání s tou předchozí překvapí?

Co mají všechny modely chytrých hodinek řady Galaxy Watch společného?

První Galaxy Watch řady Active byly světu představeny na jaře tohoto roku a oproti starším modelům jakými byly například Galaxy Watch či Gear Sport přinesly změny především designové.  Již řada Galaxy Watch disponovala velice působivým vzezřením, které ji oproti předchozí ryze sportovní edici Samsung Gear Sport vystřelilo do světa elegance. Bohužel absence otočné lunety odradila některé nadšené uživatele řady Galaxy Watch od koupi Galaxy Watch Active. Naštěstí tato komponenta slaví u nově očekávané edice Galaxy Watch Active 2 svůj návrat v nové podobě. Samozřejmostí u všech členů rodiny Galaxy Watch je vysoce kvalitní Super AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 px a ochranným sklem Gorilla Glass DX+. Stejně tak se všechny modely mohou pochlubit voděodolností 5 ATM, což je rekrutuje jako vhodný snímač vašich výkonů při plavání. Potápět se s nimi však nedoporučuje.

Ve všech 3 modelech tepe na frekvenci 1,15 GHz srdce dvoujádrového procesoru Exynos 9110, který má ke své práci k dispozici 768 MB operační paměti RAM a 4 GB interního datového úložiště.

Z hlediska funkcí je u všech modelů samozřejmostí měření tepové frekvence, barometr, výškoměr, digitální kompas, senzor okolního světla či gravitační senzor, který pozná začátek či konec pohybu. Všechny modely jsou také vybaveny GPS senzorem umožňujícím vám využít v nouzových případech hodinky jako rychlé navigační zařízení. Nad možností mobilní komunikace, vyřizováním hovorů či psaní SMS se již u dnes u chytrých hodinek nikdo nepozastavuje, přesto díky malému displeji neposkytují k těmto úkonům tolik pohodlí jako mobilní telefon. Jejich využití je v těchto případech opět spíše nouzové.

A v čem se odlišují?

Zatímco hodinky Galaxy Watch nabízí střízlivě elegantní design, který v mnohém připomíná klasické hodinky, a neudělají tedy ostudu ani při běžném nošení, Galaxy Watch Active vyloženě cílí na sportovce. Počínaje zmenšením maximálních rozměrů ze 42 mm na 39,5 mm a konče snížením celkové hmotnosti na zhruba polovinu. Monitor srdečního tepu na spodní straně hodinek Galaxy Watch Active dokáže sledovat hladinu vašeho stresu a zařízení vám poté doporučí vhodné dechové cvičení. Jak již bylo zmíněno chybí u řady Active otočná luneta, která se u nejnovějšího modelu Active 2 vrací, ale v digitální podobě. Nová řada bude z designového i funkčního hlediska tvořit jakousi kombinaci či kompromis mezi vyloženě sportovními hodinkami řady Galaxy Watch Active a klasiku připomínajícími elegantními Galaxy Watch. K dispozici navíc budou dokonce ve 2 rozměrech o šířce 40 a 44 mm, zrovna tak si bude možno vybrat ze 2 materiálů, lehkého hliníku a robustní nerezové oceli. Velikost displeje bude vzhledem k velikostem možnost volit z 1,2“ a 1,4“.

Čím překvapí Galaxy Watch Active 2?

Především velice rychlým uvedením na trh po předchozí variantě, od které je nedělí ani půl roku. Galaxy Watch Active 2 jsou také historicky první chytré hodinky využívající digitální lunetu, pro jejich ovládání je tedy nutné kroužit prstem po obvodu displeje. Z hlediska funkcí nabízí řada Active 2 nově možnost měření EKG, čímž se snaží konkurovat Apple Watch. Ta je ale zatím deaktivována kvůli absenci potřebné certifikace, jejíž dokončení se předpokládá na počátku roku 2020.

Z hlediska výdrže je na tom nejnovější řada nejlépe. Galaxy Watch Active zaznamenaly oproti řadě Galaxy Watch pokles o 40 mAh na 230 mAh. Řada Galaxy Watch Active 2 disponuje dosud nejvyšší kapacitou baterie u chytrých hodinek tohoto výrobce a to plnými 340 mAh. Předpokládaná výdrž se tedy pohybuje okolo 2 dnů. Obávat se nemusíte ani problematického nabíjení, jako součást balení obdržíte bezdrátovou nabíječku Samsung Dual Wireless Charging Pad. Změna se týká i nákladů. Zatímco se cena řady Galaxy Watch Active pohybuje zhruba o 2 000 Kč níže než u předchozího modelu, Galaxy Watch Active 2 se cenově opět vrací zhruba do stejné hladiny jako Galaxy Watch.