Close

Fitness náramkům odzvonilo, vyzkoušejte chytrý prsten

Chytrý prsten

Wearables neboli nositelná elektronika se těší stále větší oblibě, což logicky vede k sílícímu tlaku na inovaci. Přestože se současný trh nejvíce zaměřuje na chytré hodinky a náramky, přicházejí i jiné revoluční vychytávky. Mezi ně rozhodně patří chytrý prsten.

Na wellness, při běhání i ke slavností róbě. Hlavním benefitem chytrého prstenu Motiv Ring je jeho široké využití. Díky elegantnímu minimalistickému designu jej můžete nosit každý den při jakékoliv příležitosti, ať už formální či neformální. Přestože na českém trhu ještě není k dostání (ačkoliv Alza má od roku 2018 produkt uvedený v očekávaném zboží), můžete jej zakoupit na oficiálních stránkách Motiv za 219.99 €.

Přesné měření a optimální výdrž

Zejména pro uživatele fitness náramků bude ovládání jednoduché a přívětivé. Také s Motiv Ring vás čekají známé úkony jako připojení k telefonu pomocí Bluetooth, sledování zjištěných dat v mobilní aplikaci a nabíjení pomocí USB slotu.

Poměrně překvapivá je výdrž nabití, která má dosahovat až několika dní, přestože je akumulátor prstenu značně omezen rozměry. Společnost Motiv také slibuje přesnost senzorů při měření kroků či spánku s maximální odchylkou 5 %.

Chytrý prsten je samozřejmě vhodný pro muže i ženy. Ženy mohou zvolit elegantní starorůžovou barvu, případně univerzálnější bílou. Pánové jistě ocení provedení v černé barvě.

Prsten by měl také nahradit platební karty

V současné době společnost pracuje na přidání platby pomocí technologie NFC a elektrokardiografii (ECG), která je obsažena například v chytrých hodinkách Apple Watch. Technologie ECG bude používána jako forma biometrického ověření, přičemž pro identifikaci jedince využívá jeho srdeční tep.