Close

Hrát s kámošem i v karanténě? S PS4 žádný problém!

Hry pro dva - PS4 lze hrát ve dvou i v karanténě

V těchto dnech s karanténou a řadou dalších vládních nařízení se někteří nudí a jsou zklamaní, že nemohou dělat, co je baví, ale jsou skupiny, které se svým koníčkům mohou věnovat naplno dál. Jedna z nich jsou hráči, ať už konzoloví nebo počítačoví. Tento článek je hlavně pro ty konzolové, konkrétně pro hráče Playstation 4.

Možná někteří z vás netuší, že PS4 obsahuje funkci Share Play, v rámci které můžete hrát hry pro více hráčů s kýmkoliv a odkudkoliv stejně tak, jako by seděl vedle vás. Prostě mu virtuálně předáte druhý ovladač. Aby to bylo možné, musíte mít oba aktivní předplatné PS Plus a musíte mít oba PS4 a pochopitelně každý musíte mít ovladač. Pak stačí založit novou partu, pozvat do ní spoluhráče (můžete hrát společně od 2 hráčů až po 16 hráčů), spustit Share Play a pak předat ovladač spoluhráči. A hle, můžete hrát stejně, jako byste seděli vedle sebe. Nejde rozhodně o režim multiplayer, ale o klasickou starou dobrou hru více hráčů.

Pojďme se podívat na pár skvělých her, kterými si takto můžete zkrátit čas:

Unravel Two

Oddechová plošinovka, ve které se naučíte koordinovat. V této tajemné hře pro 2 hráče nehrajete proti sobě, ale kooperujete společně, abyste mohli svižně postupovat levely. Ovládání se naučíte velmi rychle a principy kooperace také. Hrajete za postavičky z bavlnky, které si hopsají různými scenériemi a k překonání většiny překážek používají své provázky. V pozadí hry se odkrývá jakýsi příběh, ale přiznám se, že jsem ho moc nepochopil a ani to nebylo nijak důležité. Hra je poměrně jednoduchá (pokud budete dobře spolupracovat:) a zabere přibližně 5 hodin. Pak je potřeba se vrhnout na další pařbu.

Trackmania Turbo

Trackmania je notoricky známá závodní arkáda a toto je její poslední verze. TM Turbo nabízí 4 různá prostředí a s tím vždy i specifický vůz – driftovací Canynon, klasický Stadium, prostředí horských drah Lagoon a odporně se ovládající vozy ve Valley. Hra ve více hráčích je možná klasickým split screen, nebo je k dispozici kooperační mód, kdy oba řídíte 1 vůz a čím lépe jsou vaše reakce v synchronicitě, tím lépe jedete. Chvíli se vyřádíte, ale až začnou být pouhá 4 prostředí ohraná, je potřeba změnit žánr.

Mortal Kombat 11

Brutální řezba, která není pro slabé žaludky. Ostatně svou extrémní brutalitu už nám MK předvedl ve verzi z roku 2011 a poté i v MK X. Tak proč se z předchozích oddechovek s kámošem teď pořádně neseřezat? Jedenáctý Mortal Kombat přichází opět s vylepšeným grafickým zážitkem a doplňuje ho o téměř filmové sekvence. Tento typ bojových her vždy nejvíc chutnal při hře ve dvou, přestože už nějakou tu dekádu obsahují i příběhovou linku a MK 11 není výjimkou.

Overcooked

Už jste kolegovi v Mortalu hlavu párkrát utrhli, teď je čas jít k plotně a něco ukuchtit. Overcooked je perfektní hra pro více hráčů (konkrétně 2 až 4) a pokud vás Unravel Two naučil pohybové koordinace, tato hra vás naučí brilantně spolupracovat, a to i ve stresových situacích. Budete společně brouzdat svým minibusem po světě a vařit nejrůznější pokrmy. Grafické zpracování je trochu dětské, ale zábavě to neubírá. S kolegou budete muset v každém levelu přijít na systém kooperace, který vám zajistí dostatek bodů pro jeho zdolání. Jde tu o čas, ale i o přesnost. Za nedodanou objednávku jdou totiž body dolů a stejně tak za špatně poskládanou objednávku. Levelů je dost a každý jeden je těžší než ten předchozí. Jde ale v podstatě celou dobu jen o trénink, který vás připravuje na obřího nenažraného špageťáka, jako finálního bosse. Finále je už opravdu hodně náročné, takže předchozí trénink je nutný. Overcooked má i pokračování, které je založeno na stejném principu s o něco hezčí grafikou a novými pokrmy. Víc k tomu ale sdělit nemůžu, protože právě toto pokračování sjíždím v těchto dnech.

Tak ať jste zdraví a užijte si PSko!