Close

Nová akční kamera Go Pro Hero 8 přináší jen minimum vylepšení

GoPro a fire show

Začátkem října tohoto roku vyrukovalo Go Pro s novým modelem unikátní akční kamery Go Pro Hero 8. Oproti předchozí řadě se sice velké změny nekonají, rozlišení je stejné jako u předchozího modelu, pozitivním faktem je pouze možnost připojit další externí příslušenství. Dobrou zprávou je, že s vydáním nového modelu zlevňují ty starší, které jsou stále ještě dost dobré pro kvalitní nasnímání vašich adrenalinových zážitků.

Stejné rozlišení jako u předchozí generace kompenzováno navýšením datového toku

Přestože některé předběžné zprávy přinášely informace o tom, že by v případě Hero 8 mělo Go Pro opustit původní rozlišení a snímkovací frekvenci, změna se nekonala. Rozlišení zůstává na 4K a snímání bude probíhat 60 obrázky za sekundu. Z hlediska technických parametrů nastane však změna v datovém toku, který bude u modelu Hero 8 oproti předchozí generaci navýšen ze 78 Mbps na 100 Mbps. Pro natáčení extrémně rychlých akčních scén můžete využít rychlejší snímkování 120 fps, ale pouze při rozlišení 2,7K. S kamerou můžete však natáčet i běžná videa ve standardu Full HD při frekvenci 240 snímků za sekundu.

Extrémní stabilizace a možnost připojení externích komponent

Novinkou, na kterou se Go Pro snaží přilákat zákazníky, je nový typ stabilizace označované jako HyperSmooth 2.0. Ta by měla kromě klasického vyhlazení otřesů umožnit i tzv. horizon leveling. V rámci něho dochází k vyrovnávání obrazu v závislosti na natočení kamery tak, aby pohled zůstával stále v rovině. Novinkou, která potěší zejména milovníky zvukových projevů při extrémních zážitcích, je umožnění připojení externích komponent, například mikrofonu či světla přímo k tělu kamery. Využijí jej také lidé, kteří rádi vkládají svoje extrémní videa na svůj video blog. Pro změnu rychlosti záznamu je připravena funkce TimeWarp, která v nové edici také naznala vylepšení.

Vodotěsná kráska s možností snadného uchycení

I nová kamera Go Pro Hero 8 je stejně jako její předchůdce vodotěsná až do 10 m, natáčet tak s ní můžete i potápěčské kousky. Nepostrádá ani GPS modul a kvalitní dotykový displej na zadní straně. Zajímavou novinkou je také konstrukce tohoto modelu. Klouby upevnění kamery k pevné základně jsou nově uchyceny přímo do jejího těla. Není tedy potřeba žádný externí úchyt, kterým by bylo kameru možno připevnit. Hero 8 bude na trhu k dispozici pouze ve verzi Black, nižší varianty této řady nebudou nabízeny. Jestliže nemusíte nutně vlastnit nejnovější model této kamery, zaměřte se na starší řady, které s vydáním nové edice výrazně zlevnily, přičemž jejich parametry jsou srovnatelné. Například model Go Pro Hero Black 7. generace pořídíte v cenových relacích již od cca 8 000 Kč, zatímco u Hero 8 musíte počítat s investicí od 11 000 Kč.

Ani panoramatická Go Pro Hero Max příznivce nezklame

Společně s Hero 8 spatřila světlo světa i další novinka, kterou je panoramatická kamera Go Pro Hero Max určená pro tvorbu záznamů z mnoha úhlů pohledu. Ta vybavením navazuje na řadu Fusion a nabízí dokonce 2 širokoúhlé objektivy zvládající nasnímat vše v okolí. S rozlišením 5,6K a snímkováním 30 fps je ideální pro natáčení 360° videí vašich nezapomenutelných zážitků. Nová kamera Hero Max má menší rozměry a je lehčí než její předchůdkyně, navíc je vybavena podporou stabilizace HyperSmooth a TimeWarp módem. Její doporučená prodejní cena začíná na 13 999 Kč.