Close

Pod systém: nový typ elektronické cigarety?

Pod systém: nový typ elektronické cigarety?

Pokrok nezastavíš, před pár lety byla e-cigareta naprostou novinkou a v současné době už si můžete vybírat z bezpočtu typů a druhů elektronických cigaret. Nejnovějším přírůstkem do vaperské rodiny jsou Pod systémy.

Pod systémy se vyznačují jednoduchým použitím a snadnou údržbou. Jediné co musíte udělat je měnit modul. Díky propracovanému systému stačí vynaložit při potahování jen malé úsilí. Často se používají s náplněmi, které se zacvaknou do těla e-cigarety. Odpadá tedy starost o nádržku, která je u vaporizérů někdy dost velká.

Pod systémy jsou malé, elegantní a diskrétní, nicméně nabízí svým uživatelům maximální užitek z nikotinu. Na rozdíl od klasických vaporizérů jsou náplně často jednorázové a dají se libovolně měnit. Nemusíte čekat, až náplň dojde, když dostanete chuť na změnu, jednoduše zacvaknete novou náplň.

Typy Pod systémů

V současné době můžete vybírat ze dvou typů. Některé Pod systémy se dodávají s předplněnými cartridgemi, zatímco doplňovatelné Pod systémy jsou navrženy tak, aby je vaper mohl před vapováním doplnit sám. Každý z těchto typů má své výhody.

Pod systémy, které jsou připravené pro používání s jednorázovými patronami, jsou velmi kompaktní a poskytují kvalitní zážitek z vapování. Obvykle jejich výrobce nabízí několik variant příchutě, které vám dávají širokou škálu možností ke změně.

Doplnitelné Pod systémy, se zaměřují na vapery, kteří chtějí mít přístup k široké škále chutí a chtějí mít možnost upravovat si intenzitu páry. Vlastnoruční míchání příchutí a doplňování vám může případně ušetřit peníze, ale nenabídne vám takové pohodlí, jako předem připravené náplně, které koupíte v trafice.

Výběr nejlepšího Pod systému

Na trhu existuje celá řada různých vaporizérů založených na tomto systému, ale stejně jako u každého typu elektronické cigarety závisí výběr správné možnosti na tom, jaký typ zážitku hledáte. Při výběru Pod systému je několik faktorů, které byste měli zvážit:

Velikost a tvar

Pod systémy patří mezi nejlepší přenosné vaporizéry, protože jsou obvykle malé. Vybírat si můžete z několika tvarů – od dlouhého a hubeného, až k obdélníkovým nádržkám. V závislosti na tom, jaký tvar si vyberete, se bude lišit pocit z jeho užívání.

Kapacita

Kvůli své malé velikosti má Pod systém obvykle menší kapacitu nádrže než klasický vaporizér. I u nich však najdete různé kapacity – čím nižší je kapacita, tím častěji budete muset vyměnit nebo doplňovat e-liquid.

Možnosti příchutě

Pokud zvolíte Pod systém, který přijímá pouze předplněné cartrige, je důležité, abyste věděli, jaké příchutě jsou k dispozici. Většina zařízení přijímá náplně pouze od své značky a některé značky mají k dispozici více příchutí než jiné. Zkontrolujte, jaké možnosti jsou k dispozici, abyste se ujistili, že budete moci najít chuť, která vám vyhovuje.

Životnost baterií

Díky své kompaktní velikosti mají elektronické cigarety s Pod systémem často menší a méně výkonné baterie než větší zařízení. Je třeba vzít v úvahu očekávanou výdrž baterie zařízení, zejména proto, že většina Pod systémů má interní baterie, které nelze vyměnit.  Budete je tedy muset pravidelně nabíjet. V závislosti na tom, který typ baterie je v zařízení zabudován, mohou některá zařízení mezi nabíjením vydržet déle než ostatní.