Close

Rolls-Royce útočí! Čím se letos svezete?

Čím se letos projedete?

Každý rok se na trhu objeví řada krásných luxusních aut, ve kterých by chtěl jezdit každý. Ale pokud nejste Cristiano Ronaldo, nemůžete si koupit všechny. Je tedy třeba pečlivě vybírat, s čím budete brázdit silnice.

My se dnes podíváme na jednu z nejzavedenějších značek, britský Rolls-Royce.

Rolls-Royce Phantom

I letos půjde do výroby jen několik málo kusů slavného Phantomu. Velmi výkonný model, který je známý svým propracovaným designem i velmi tichou jízdou. I když Phantom vypadá, že je určen spíše pro pomalé projížďky městem, umí to i pěkně rozbalit. Zrychlení z nuly na sto za šest vteřin je dobré a nikdo vám jen tak neujede.

Rolls-Royce Cullinan

I Rolls-Royce má svoje SUV, přičemž Cullinan bývá označován za nejluxusnější vůz svého typu. Na rozdíl od svých kolegů se dá používat na běžných silnicích i v mírném terénu, má větší úložné prostory, je zkrátka univerzálnější. Se svou délkou 5 341 a výškou 1835 milimetrů působí opravdu mohutně.  Pro rodiny či páry, které milují skvělá auta, je to ideální skloubení užitečnosti a luxusu.

Rolls-Royce Ghost

Pokud hledáte uživatelsky příjemný vůz, měli byste zvolit právě tento vůz. Povedený design v kůži je u Rolls-Royce skoro samozřejmostí, nicméně tady si výrobci velmi dobře vyhráli i s funkčností. Nic není navíc, všechno je podřízeno tomu, aby bylo řízení co nejpohodlnější.

Rolls-Royce Dawn

Benjamínek mezi ostatními modely byl na trh uveden teprve před třemi roky. Netypicky pro Rolls-Royce jde o kabriolet. Jeho 563 koní pod kapotou je velmi solidních, stejně jako design, který samotná firma označuje za jeden z vůbec nejpovedenějších. O jejich termínu „the sexiest Roll-Royce“ by se sice dalo diskutovat, ale není pochyb o tom, že se tenhle model povedl.

Rolls-Royce Wraith

Tenhle model vycházející původně z Rolls-Royce Ghost nás vrátí do starých časů. Přináší totiž dveře, které mají kliky velmi blízko a otevírají se od sebe, jak si jistě pamatujete z amerických filmů. Právě tento model byl v padesátých a šedesátých letech v USA velmi populární. V řízení automobilu však žádné retro nenajdete, zde vládne nejmodernější technika.

Podle čeho tedy vybrat?

Jak vidíte, každý model slavného Rolls-Royce je určen pro odlišné typy řidičů. Vybíráte si od více užitkového SUV až po designově vyladěný kabriolet. Všechno tedy záleží na vašich preferencích dle toho, k čemu budete váš vůz používat. Jedno je však jisté. Nekvalitní automobily Rolls-Royce nevyrábí, takže u žádného modelu nesáhnete vedle. A nablýskaný bourák v garáži vám budou všichni jen závidět.