Close

Seznamte se s největším televizorem světa: Sony XBR-98Z9G

Největší TV na světě - SONY Z9G

Každoroční svátek spotřební elektroniky a IT a celosvětově největší událost tohoto oboru veletrh CES (Consumer Electronic Show), který naposledy proběhl v lednu tohoto roku, přinesl celou řadu technologických novinek a překvapení, která ocení nejen milovníci technologií, ale i běžní spotřebitelé.

Ještě televizor nebo již domácí kino?

Mezi jednu z nich patří v současné době největší televizor na světě, který představilo japonské Sony. Jedná se o Sony XBR-98Z9G disponující úhlopříčkou neuvěřitelných 98 palců, to znamená 249 cm. Konkurenta těmto dispozicím byste v celosvětové nabídce výrobců televizorů hledali marně. Kromě své velikosti disponuje tato technologická vychytávka celou řadou dalších vlastností, které z ní činí jedinečný kousek, jež zaujme především finančně zajištěné zájemce.

Král je mrtev, ať žije král

Ještě v nedávné době představovala nejvyšší možný standard rozlišení displejů a obrazovek úroveň 4K, tedy 4 096 pixelů na šířku a 2 304 na výšku. Postupem času se vyvinulo několik variant tohoto standardu, mezi nimi je nejznámější 4K UHD (Ultra High Definition), který je nástupcem HDTV (High-definition Television) s rozlišením 1 920 x 1 080 px, známého spíše jako FullHD.

To vše je již v současné době pasé, na scénu vstupuje rozlišení 8K HDR, které svými 7 680 horizontálními a 4 320 vertikálními pixely představuje to nejlepší, co současný svět displejů nabízí. Přesně takové je rozlišení současného největšího televizoru. Díky němu si můžete vychutnat nejen ohromující barevné scenérie, ale i mimořádně strukturovaný obraz s neobvyklou hloubkou plný nejjemnějších detailů.

Více, než jen věrný obraz

Na přípravě maximálně autentického obrazu se kromě displeje podílí i výkonný procesor X1 Ultimate, který je schopen průběžně rozpoznávat zobrazované objekty, inteligentně je vylepšovat a zvyšovat tak autenticitu výsledného obrazu. Kromě toho využívá největší televizor světa unikátní patentovanou technologii 8K X-Reality PRO, která dokáže v reálném čase zvyšovat rozlišení každého jednotlivého pixelu a dosáhnout tak ostrého obrazu plného detailů.

Díky dokonale vyváženému světelnému výkonu je nejnovější televizor od Sony schopen zobrazit i ty nejvíce kontrastní scény s velkými plochami černé barvy velice realisticky.

Nezkreslené scény ze všech pozorovacích úhlů, plynulé rychlé přechody i věrná reprodukce barev, to vše je Sony.

Nemůžete sedět vždy přímo před obrazovkou? Technologie X-Wide Angle váš problém vyřeší. Ať budete sledovat obraz z jakéhokoliv úhlu, můžete vzít jed na to, že uvidíte vše v nezkreslené podobě.

Milujete sport? Ten bývá často spojen s rychlými přechody jednotlivých scén. Technologie X-Motion Clarity se postará o to, aby všechny zběsilé záběry a přechody byly zřetelné a maximálně plynulé, bez ztráty jasu a přesnosti.

Další patentovaná technologie Triluminos zajistí dokonalou reprodukci i nejjemnějších nuancí v odstínech červené, modré a zelené tak, aby vznikl opravdu mimořádný a věrný obraz.

Ruku v ruce s unikátním obrazem jde i dokonalý zvuk

Díky další patentované technologii od Sony, nazvané Sound-from-Picture Reality, se budete cítit jako byste se přímo účastnili promítané scény. Tato novinka používá režim centrálního reproduktoru, v rámci něhož vychází zvuk prakticky ze středu televizoru. K tomu navíc za obrazovkou jemně vibrují 2 měniče, vytvářející naprosto věrný vjem zvuku pohybujícího se současně s obrazem. Veškeré zvukové efekty tedy budete vnímat jako vycházející z toho správného místa na obrazovce, což ještě umocní sílu vašeho zážitku. Hudba vás doslova vtáhne do obrazu.

Nevěříte, že toto vše lze sloučit do jednoho televizoru? Neváhejte a běžte si Sony XBR-98Z9G prohlédnout k nejbližšímu prodejci elektroniky, tato televize toho totiž umí ještě mnohem více.