Close

Seznamte se výkonným elegánem: Huawei P30 Pro

Huawei_P30_Pro

Model P30 Pro je letošní hvězdou společnosti Huawei, která má firmu vystřelit na pozici světového výrobce číslo jedna v oblasti chytrých telefonů. O tom, že se to tomuto telefonu daří, již dnes není pochyb. Dokonce i uznávaný server DxOMark provádějící nezávislé hodnocení fotografických možností smartphonů, fotoaparátů a jejich fotografických čipů umístil P30 Pro s historicky nejvyšším počtem 112 bodů na špičku mezi smartphony.

Jaké vlastnosti dělají z Huawei P30 Pro to, čím je?

Fotoaparáty

Převážnou většinu zákazníků dnes ke koupi nového telefonu motivují především jeho fotografické schopnosti. To si většina výrobců již velmi dobře uvědomuje a osazuje své výrobky kvalitními fotografickými čipy, model P30 má na zadní straně hned 4:

  • Hlavní 40 MPx objektiv s optickou stabilizací a neuvěřitelnou světelností f/1.6.
  • 20 MPx ultraširoký čip pro pořizování panoramatických fotografií a bezkonkurenčních videí.
  • SuperZoom objektiv disponující 5násobným optickým zoomem.
  • TOF snímač se schopností měření vzdálenosti k objektům určený pro pořizování portrétů.

Tento silný tým je na přední straně doplněn o posledního člena, 32 MPx fotoaparát určený pro pořizování neodolatelných selfies v nočním i denním přeexponovaném prostředí.

 Jak se fotí s Huawei P30 Pro

Smartphony řady P30 mají výjimečné fotografické vlastnosti jako hlavní prioritu. Zní to neuvěřitelně, ale s těmito smarphony je možné pořizovat vysoce kvalitní fotografie i v noci či za šera. Může za to změna barevného modelu z tradičního RGB na RYB, která vede ke schopnosti čipu přijmout při fotografování až o třetinu více světla. Tato vlastnost je podpořena speciálním algoritmem pro zpracování fotografií, který běží na výkonném procesoru Kirin 980.

Datové úložiště, baterie a superrychlé nabíjení

Na rychlém a kvalitním zpracování fotografií se kromě procesoru podepisuje i plných 6 GB operační paměti RAM. Snímky lze ukládat do 128 GB datového prostoru, který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.  Za zmínku stojí i 6,47 palcový OLE displej, jehož předností je kromě absolutně sytých barev i 2krát zakřivené 3D tělo s integrovanou čtečkou otisků prstů. Celá sestava je napájena baterií s kapacitou 4 200 mAh umožňující reverzní, bezdrátové i superrychlé nabíjení, které umožňuje dostat telefon do použitelného stavu za pouhou půlhodinu.

Nabíjení Huawei P30 Pro

Operační systém Android 9.0

Software fotomobilu Huawei P30 Pro běží standardně na systému Android 9.0 Pie, některé modely disponují nadstavbou EMUI 9.1.

Balení Huawei P30 Pro

V souvislosti s firmou Huawei se stále řeší aféra shromažďování a úniku bezpečnostních informací, díky níž se společnost dostala na černou listinu americké vlády a žádná z amerických firem s ní nesmí nadále spolupracovat. To se týká i softwarového gigantu firmy Google. Ohrožena je tak možnost využití operačního systému Android v telefonech značky Huawei.

Jde především o podporu aktualizací a možnosti stahování nových aplikací. Současné telefony této značky prozatím tuto podporu poskytují a o datu jejího ukončení se nadále spekuluje. Stávající zařízení zakoupená do onoho data, ale budou i nadále plně funkční. I v případě, že bude spolupráce mezi Huawei a Android ukončena, není třeba se obávat jakéhokoliv omezení. Čínská strana již potvrdila, že pro případ, že by nedošlo k dohodě, má za Android již připravenu plnohodnotnou náhradu s názvem Hongmeng OS. Není tedy čeho se obávat.