Close

4K SmartPad displej od Lynkcool

4K smartpad displej od lynkcool

Jako první chytrý 3 v 1 displej se 4K rozlišením prezentuje výrobce Lynkcool svůj nový SmartPad. A skutečně jde o zařízení, které lze používat ve třech různých módech. Buď v režimu běžného tabletu, jako externí monitor i chytrou televizi.

Mezi hlavní přednosti SmartPadu patří slušný výkon, skvělý displej, vysoká kompatibilita, a především široká možnost využití.

Tři možnosti využití

Na první pohled vypadá jako obyčejný tablet větších rozměrů. Funguje na operačním systému Android, do kterého si z Android marketu lze stáhnout jakékoliv dostupné aplikace. Režim klasického tabletu bude u uživatelů asi tím nejpoužívanějším, ať už pro surfování na webu, práci s dokumenty, fotografiemi, videem či konzumování audiovizuálního obsahu. Díky možnosti připojit ke SmartPadu periferie může suplovat i notebook.

14,1“ displej je dostatečně veliký na to, aby sloužil i jako externí monitor. Připojit ho lze k různým zařízením, od notebooku či stolního počítače, přes chytré mobilní telefony až po herní konzole. Velikost displeje podporuje i využití jakožto smart televize, skrze kterou si můžete užívat video ze streamovacích služeb, na které jste zvyklí.

Jedinečný 4k displej

Jedním z největších lákadel SmartPadu je displej se 4k rozlišením. Společně s poměrem stran 16:9 a jasnými a reálně působícími barvami přináší velmi reálný zážitek. Plynulý obraz za každé situace zajišťuje 8ms doba odezvy a obnovovací frekvence na úrovni 60 Hz. Displej disponuje i funkcí multitouch, která výrazně zjednodušuje ovládání celého SmartPadu.

Konektivita

Ač velmi kompaktní, je SmartPad vybavený dostatečným množstvím portů, které mu umožňují propojení se dalšími zařízeními. Skrze HDMI jej spojíte s herní konzolí, notebookem či stolním počítačem, USB 2.0 slouží především pro připojení periferií, jako jsou myš či klávesnice. Nechybí ani USB c, zajišťující konektivitu s novými chytrými telefony. Skrze USB c je možné SmartPad i nabíjet, primárně však tento účel plní vlastní port (DC charger).

SmartPad umí se svým okolím komunikovat i bezdrátově. Obsahuje Bluetooth 5.0. Když je připojený k jakékoliv Wi-Fi síti, je schopen zrcadlit obraz z ostatních zařízení, která se v síti také nachází.

Pro práci i zábavu

O dostatečný výkon nejen pro zábavné, ale i pracovní využití se stará procesor Quad-core, ARM-Cortex-A53 s frekvencí 1,5 GHz. Plynulý chod SmartPadu zajišťuje až 4GB RAM DDR3. Vnitřní paměť o velikosti až 32 GB sice není žádné terno, vzhledem k možnostem připojit externí úložiště nebo využívat cloudové služby je dostatečná.

Jedním z nejdůležitějších parametrů je u tabletu výdrž baterie. SmartPad obsahuje baterii s kapacitou 10 000 mAh, která poskytuje 6 hodin výdrže při plném výkonu. Tedy čas vyhovující jak pro plnění pracovních povinností, tak i pro zábavné využití.

O čistý stereofonní zvuk se starají duální vestavěné monitory, pro vzdálenou komunikaci dostatečně poslouží 2Mpx přední kamera.

Samozřejmostí je pak používání na výšku i šířku a možnost přizpůsobit si seřazením aplikací uživatelské rozhraní dle svých potřeb a preferencí.

Velký, přesto skladný

I přesto, že úhlopříčka displeje se svými 14,1“ může připomínat menší laptopy, je SmartPad velmi kompatibilní. Jeho celkové rozměry (32 cm x 20 cm) nejsou o moc větší než formát A4, 5mm šířka z praktického pohledu také potěší. Celková hmotnost nepřesáhla 1 kg, zastavila se na 800 gramech.

SmartPad má na svých zádech zabudovaný vlastní stojánek, což využijete zejména v režimu monitoru.

Cena první varianty SmartPadu (2GB RAM + 32 GB vnitřní paměť) byla stanovena na 410 USD, aktuálně však probíhá crowdfundingová kampaň, v rámci níž je možné ušetřit značnou část této částky. Při včasném objednání to může být až její čtvrtina. Více informací na stránkách výrobce lynkcool.com.