Close

Vyzkoušejte moderní zábavu s virtuální realitou

Vyzkoušejte virtuální realitu

Nechat se vtáhnout do hry, ocitnout se na jiném místě a prožít film naplno, jako kdyby se týkal přímo vás? Přesně tohle umí virtuální realita, díky které se přenesete na zobrazované místo se vším všudy. Podíváte se na místa, kam byste se nedostali a zažijete nevídané věci. Moderní pokrok a technologie už jsou natolik vyspělé, že si můžete pořídit virtuální realitu rovnou domů.

O co jde?

I když zní slovní spojení virtuální realita jako protiklad, naplno vystihuje princip celé této moderní zábavy. Po nasazení speciálních brýlí se ponoříte do světa virtuální reality. V imaginárním světě se samozřejmě můžete i pohybovat, kdy vaše reálné pohyby snímá čidlo a promítá je do pohybů, jaké vidíte v brýlích. To, co vidíte, se tak na chvíli může opravdu proměnit v realitu. Ve hře budete tváří v tvář bojovat s příšerami či cokoliv jiného.

Kde si užijete virtuální realitu?

Zažít virtuální realitu na vlastní kůži můžete v některém ze specializovaných center. Najdete je v Praze a v dalších větších městech. Zážitek z virtuální reality je navíc dobrým nápadem na originální dárek. V těchto centrem mívají většinou nejmodernější a vysoce kvalitní headsety a ovladače zajišťující opravdu povedený zážitek. Na výběr budete mít z několika herních titulů.

Některé společnosti zaměřené na virtuální realitu nabízí i možnost výjezdu, kdy vám všechno potřebné vybavení půjčí například na párty. Tím pádem se celá akce posune na naprosto jinou úroveň a ještě dlouho se o ní bude vyprávět.

Další možností, jak se propadnout do virtuální reality, je pořízení vlastních brýlí a ovladačů. I přesto, že jde poměrně o novinku, není cena nijak závratně vysoká. Na trhu najdete zařízení s velmi dobrou kvalitou zobrazení a odezvou pro snímání pohybu. Zábavu si pak užijete kdykoliv budete chtít.

Kolik to stojí?

Brýle pro virtuální realitu aktuálně stojí v rozmezí zhruba od 3 do 15 tisíc korun v závislosti na modelu a funkcích. Připojit se dají k výkonnému počítači či notebooku, případně se propojí s PlayStationem. Pokud žádné takové zařízení nemáte, připočítejte investici pro pořízení počítače či PS.

Headset a ovladače pořídíte v obchodech s elektronikou a na specializovaných e-shopech. Nezapomeňte si také přikoupit hru či interaktivní film. Zde se ceny pohybují v řádech stovek korun, takže si klidně pořiďte více titulů, ať máte z čeho vybírat a zábava je pestrá.

Virtuální realita - vyzkoušejte

Hry ve virtuální realitě

Hraní her ve virtuální realitě dostává úplně jiný význam. Opravdu se stanete danou postavou a vaše reálné pohyby se odrážejí přímo ve hře. Při povedené grafice všechno vypadá až skutečně.

I přesto, že vás hra může doslova pohltit, je potřeba dát si po chvíli přestávku, ať se vrátíte zpátky do skutečného světa. Virtuální turistika může být návyková, tak jen nezapomeňte někdy doopravdy vyrazit ven na čerstvý vzduch.

Hubnutí, zábava i adrenalin

Protože se při hraní hýbete, může být virtuální realita i skvělým nápadem, jak přidat pohyb a trochu zhubnout. Navíc si užijete pořádnou porci zábavy, protože se s pomocí speciálních brýlí můžete dostat naprosto kamkoliv. Podle zvoleného prostředí ve virtuální realitě může být výsledný zážitek až adrenalinový či děsivý.

Objevují se stále nové hry a možnosti, jak trávit volný čas ve virtuální realitě. Můžete se například vydat na zajímavý výlet, zapojovat mozkové závity u logických her, nebo si pořádně zařádit s akční hrou.

Na závěr zbývá snad je popřát, ať se virtuální realitě neztratíte a nezapomenete a reálný svět okolo. Se zlepšující se kvalitou techniky a her se to totiž klidně může stát.