Close

Chester Bennington se stal průkopníkem vlastního hudebního stylu. Co jste o jeho životě netušili?

Linkin parsk

Chestera Charlese Benningtona znal téměř každý. Jednalo se o velmi svéráznou postavu hudebního světa. Trnitá cesta za svými sny však neskončila jejich dosažením. Měla pokračování. Čím vším si zpěvák kapely Linkin Park musel projít?

Strachuplné dětství

Chester Bennington se již od raného dětství potýkal se sexuálním obtěžováním. Bylo mu pouhých sedm let, když k tomu došlo poprvé. Měl strach, že jej společnost odsoudí jako homosexuála, nebo mu nikdo neuvěří. Proto o svém trápení mlčel. Sexuální obtěžování trvalo až do jeho třinácti let. Paradoxní je fakt, že Chesterův otec byl policista, který se specializoval právě na případy sexuálně zneužívaných dětí.

Šikana na střední škole

Pokud mladý Chester doufal, že na střední škole už bude mít klid, mýlil se. Právě pro svůj drobný vzhled a odlišnost se stal terčem šikany. Tehdy se doslova cítil jako hadrová panenka, sražen na kolena. Následkem všech emocí a tlaků pociťoval potřebu zabíjet lidi. Svou frustraci se rozhodl projevit skrze psaní poezie a textů k písním. Také hodně kreslil. Později se uchýlil k drogám a alkoholu. Kromě lehkých nebo tanečních drog vyzkoušel i kokain.

Věděli jste, že…

… Chester Bennington před zahájením profesionální hudební kariéry pracoval v Burger Kingu?
… Chester Bennington byl spolumajitelem rozsáhlé sítě tetovacích klubů?

Když se sen stává skutečností

Chester už jako malý miloval hudbu. Rád citoval texty od svých oblíbených kapel Depeche Mode a Stone Temple Pilots. Stát se členem druhé zmíněné kapely byl jeho životní sen. Neměl nikterak přesnou představu. Jen k nim chtěl patřit. O několik let později se jeho sen splnil. Stal zpěvákem kapely Stone Temple Pilots.

Náhodná cesta k Linkin Park

K Linkin Park se dostal náhodou. Když ukončil spolupráci s předchozí kapelou, stále hledal novou. Ale nic mu nebylo zcela po chuti. Už se své odhodlání chystal zabalit, když ho oslovila nahrávací společnost. Pořádala konkurz pro kapelu Linkin Park. Chester na to kývnul a během jednoho dne nahrál novou píseň pro nadcházející událost. Zcela lhostejně přitom vypustil vlastní oslavu narozenin.

Vlastní hudební styl

Ač kapela Linkin Park získala velké množství hudebních zařazení podle žánru, s každým novým albem se fanoušci i kritici mohli utvrdit v tom, že jejich měřítka zdaleka nestačí. Sama kapela se často vyjádřila, že daný hudební styl rozhodně nehrají. Většina textů jsou dílem samotného Chestera Benningtona ve spolupráci s Mikem Shinodou. Jednotlivé písně kapely Linkin Park se neřídí hudebními styly. Jsou plné emocí, které nelze jednoznačně definovat.

Většinu života bojoval s depresemi

Chester měl potíže s depresemi po velkou část svého života. V některých rozhovorech se o svých stavech rozmluvil a vysvětloval, jak se cítí. Jedna z prvních zmínek padla již v roce 2000, kdy Chester hovořil o svých textech: “Moje texty nejsou o vás. Jsou o mně. Je tam něco, co mě táhne dolů. A já o tom píšu.” Když o mnoho let později uveřejnil další rozhovor, byl konkrétnější. Řekl: “Víte, nejsem tu jenom já. Jsme tu oba. Já a pak ten špatný Chester. A já nikdy nevím, kdy ten druhý Chester přijde a promění můj život v peklo. Někdy se vzbudím a mám dojem, že na světě není nic, pro co bych vstal z postele.” Zpěvem a psaním textů se efektivněji vypořádával se svými stavy a zlými emocemi.

Příběh končí sebevraždou

Zpěvák spolu s Linkin Park dosáhli velkého úspěchu a získali řadu ocenění. Dodnes jsou považováni za jednu z nejprodávanějších kapel na světě. Bohužel příběh Chestera Benningtona skončil špatně. Oběsil se ve svém domě 20. července v roce 2017. Byl zpopelněn a rozloučení proběhlo v kruhu rodiny, přátel a hudebníků, kteří byli v úzkém kontaktu s kapelou Linkin Park. Pro všechny fanoušky, rodinu i přátele to byla obrovská rána. Dodnes jde o velkou ztrátu, kterou hudební svět utrpěl. Chester Bennington se navzdory svým potížím stal oblíbenou hudební ikonou a jeho texty inspirovaly velké množství lidí.