Close

Slavná jména bodují a Tenkrát v Hollywoodu se v kinech drží už několik týdnů

Tenkrát v Hollywoodu

Už déle než měsíc, se drží na plátnech nový hollywoodský film, který se svým původem netají ani v názvu a ději. Tenkrát v Hollywoodu je nejnovějším trhákem slavného režiséra Quentina Tarantina a vydělává stovky milionů dolarů. Ale ani litry krve a přímo zástup slavných herců neporazil odvážné kočkovité šelmy. Lví Král vstoupil do kin v podobnou dobu a oba filmy si těsně šlapají s oblíbeností na paty.

Vraždy dobré, lvi lepší

Do českých kin přišel film Tenkrát v Hollywoodu (v originálu Once Upon a Time in Hollywood) 15. srpna letošního roku. Poprvé jej svět spatřil už 21. května na festivalu v Cannes.

Během svého prvního víkendu v kinech dokázal film vydělat 40,4 milionů dolarů. V dějinách Tarantinových filmů je to jeden ze silných vykročení do filmového světa. Nicméně v kinech se objevil jeden trhák, který nového Tarantina zastínil. Bylo jím pokračování Lvího krále. Jeho tržby za první víkend na plátně byly vyšší.

Za celý měsíc a půl repríz vydělalo Tarantinovo ohlédnutí za starým Hollywoodem více než 340 milionů dolarů.

Na place se tvořily davy slavných herců

Tenrkát v Hollywoodu je první film Quentina Tarantina, který vypovídá o skutečné události. Popisuje případy vražd sériového vraha Charlese Mansona a jeho následovníků. Děj se odehrává v Hollywoodu 60. let vedou jej herec a jeho kaskadér, kteří se rozhodli, že v džungli filmového průmyslu prosadí. O hlavní role se dělí Brad Pitt a Leonardo DiCaprio. V závěrečných titulkách zazní slavných jmen ještě mnoho, například Margot Robbie, Emilie Hirsch, Dakota Fanning nebo Al Pacino.

 Quentin Tarantino vyrostl s láskou pro filmy a sledoval je celé dny. Trávil své dětství a mládí v kině a když se jej novináři ptají, jestli studoval filmovou školu, odpovídá, že on chodil na filmy. Prostředí Hollywoodu je mu velmi blízké a v tomto filmu se k němu vrací s nostalgií. Nezapomíná mu ale přisadit něco z drsnosti pro něj tak typické. Tenkrát v Hollywoodu vyšlo přesně 25 let po režisérově velkém průlomu, filmu Pulp Fiction. Fanoušci Tarantinovského stylu si film pochvalují, nicméně doporučují nastudovat si něco o těchto událostech předem. Aktuálně má film na české filmové databází úspěšných 82 %.