Close

Připravte si 3 jednoduché Halloweenské drinky

Halloween

Pokud patříte k těm, kteří Halloween oslavují, věřte, že letos to bude tak trochu jiná oslava než v předchozích letech. Bary a restaurace budou zavřené a Hallowennské oslavy se budou muset přesunout domů. Některé to odradí a Halloween slavit nebudou, jiní si určitě oslavu nenechají ujít ani v domácích podmínkách. A co by to bylo za oslavu bez pořádného pití. Naštěstí obchody s potravinami zůstaly otevřené, tak si skočte pro pořádnou lahvinku na oslavu. Pojďme se podívat na pár jednoduchých koktejlů, kterými si můžete připít na vaše zdraví. Protože to je v těchto dnech nejdůležitější.

Krvavá Mary – Bloody Mary

Tento koktejl je velice jednoduchý, protože nemá mnoho surovin. Základem je vodka a rajčatový džus. Do koktejlu můžete taky přidat koření nebo omáčky. Nejčastěji se do Bloody Mary přidává Worcestrová omáčka nebo Tasabco.


Na přípravu koktejlu Bloody Mary budete potřebovat:
10 cl rajčatového džusu
5cl vodky dle vlastního výběru
1 cl šťávy z citronu
tabasko nebo chilli
worcester
mletý pepř
sůl
led

Vysokou sklenici naplňte kostkami ledu. V jiné sklenici smíchejte rajčatový džus a šťávu z citronu. Přidejte tabasko nebo chilli, worcester, mletý pepř a sůl. Tuto směs přelijte do sklenice s ledem. Na závěr přilijte vodku. Koktejl můžete ozdobit citronem nebo kouskem celerové nati.

Blue Lady

Další z řady koktejlu, na který nebude potřeba moc nakupovat. Stačí jen pár surovin a modrý koktejl je na světe.

Na přípravu koktejlu Blue Lady budete potřebovat:
40 ml ginu
10 ml curacao blue
20 ml šťávy z citronu
pár kostek ledu

Do šejkru nebo sklenice nasypeme pár kostek ledu. Přidáme gin, curacao a šťávu z citronu. Vše dobře promícháme nebo minutu šejkrujeme. Tekutinu slejeme přes sítko do předem připravené koktejlové sklenice.

Rybízový punč

Když se řekne punč, každý si představí horký nápoj, teď si ho ale vyzkoušejte ve studené variantě. Tento drink si připravte v dostatečném množství, jednoduše mizí před očima.

Na Rybízový punč budete potřebovat:
1 litr džusu z černého rybízu
1 sklenice brandy
¼ sklenice cukru
1 sklenice sodovky
Sáček želé červů

Všechny suroviny smíchejte dohromady ve velké skleněné míse a dozdobte želé červy.

TIP na závěr. Pokud nemáte rádi koktejly, ale přesto si chcete připít na zdraví, vyzkoušejte Barevnou vodku.

Na přípravu Barevné vodky budete potřebovat:
1 panák vodky
1 balení želé bonbónů nebo Skittles

Do uzavíratelné sklenice vložte pár bonbónů jedné barvy a zalijte panákem vodky. Sklenici poté uzavřete a dejte do lednice. Po pár hodinách se barva z bonbonů uvolní a obarví vodku.