Close

3 knihy, které neznáte, ale mohou vám změnit život

3 knihy ktere ti zmeni zivot

Může vám to připadat jako cliché, ale jde o osobní zkušenost, že tyto 3 knihy mají sílu pozitivně změnit život, a to na první přečtení. Ve všech 3 případech jde o jednoduché čtení, formát A5, nejvýše 200 stran a o cenu do 250 Kč za kus. Nevěříte? Pojďte si přečíst náš stručný popis každé z nich, možná vás přesvědčíme některou z nich vyzkoušet:

Brána k moudrosti

Začneme ryze českým klenotem. Tato malá kniha vám může změnit život sama o sobě, bez nutnosti znát cokoliv dalšího. Mě ho změnila. Brána k moudrosti je malá kniha o formátu A5, která je psaná jednoduchým jazykem velmi čtivou formou. Zkušený čtenář ji přečte na jeden zátah. Jak uvádí sám autor, cílem knihy je dodat čtenáři chuť do života a z vlastní zkušenosti mohu bez nadsázky potvrdit, že to opravdu umí.

Pomůže vám nejen získat sílu jít za svými sny, ale také vám pomůže zjistit, co vaším snem je, pokud v tom tápete. Po přečtení budete mít jasno v tom, co je ve vašem životě důležité a co je jen balast nabalený na vaši duši v průběhu života. Je to skutečná brána k moudrosti, jejíž autorem je Čech, Martin Jasovský.

Jak se dostat ven z krabice

Ačkoliv jde o mezinárodní bestseller, ještě jsem o knize „Jak se dostat ven z krabice“ nikde na zmínku nenarazil. Kniha je určená pro pomoc v oblasti leadershipu, ale popravdě jde ve výsledku spíše o vedlejší produkt toho, jak vás tato kniha změní. Přestože jde o publikaci v rámci osobního rozvoje, je psaná jako příběh. Předmětem obsahu je sebeklam, se kterým se setkáváme den co den, aniž bychom o tom věděli a přitom vám po dočtení knihy přijde tak zřejmý.

Během příběhu se plně ztotožníte s hlavní postavou a jak bude postupně rozkrývat své sebeklamy, budete tuto transformaci prožívat s ní. Budete chtít reagovat tak, jak přesně v daný moment reaguje hlavní postava a stejně tak se společně s ní budete měnit, rozvíjet. Na obálce knihy je napsáno „Kniha, která mění životy a transformuje celé společnosti.“ a je to beze zbytku tak.

Myšlením k bohatství

Kniha „Myšlením k bohatství“ není u nás na FLEXINITu novinkou, z jejích částí jsme čerpali v rámci článků „30 příčin neúspěchu podle Napoleona Hilla“ a „Sebeanalytický dotazník: 26 otázek k cestě za úspěchem„, které si pro lepší představu o knize určitě projděte. Autorem je Napoleon Hill, americký spisovatel (1883 – 1970), který většinu svého života analyzoval životy a aspekty úspěchu více než 500 bohatých a úspěšných mužů své doby a získané poznatky pak zpracoval právě do této jedineční knihy, která se stala americkým bestsellerem. Přesně díky tomuto hutnému podkladu nejde jen o další teoretickou knihu o úspěchu a jak jej dosáhnout.