Close

5 tipů na procházky Prahou

V tomto článku vám představíme 5 tipů na procházku Prahou, které možná neznáte, nebo jste na ně ještě nenarazili. Na zajímavá místa v Praze můžete vyrazit s domácími mazlíčky, s dětmi nebo třeba na kole nebo inline bruslích. Každé z těchto míst je něčím výjimečné a všechny jsou krásné. Určitě stojí za návštěvu a okouzlí vás krásy dané lokality.

Zoopark Milíčov

Hledáte místo pro relaxaci a nadýchání se čerstvého vzduchu? Nevíte, co by mohlo oslovit vaše děti? A nechcete při tom opustit hranici Prahy? Tento tip je to pravé ořechové! Na tomto místě ucítíte pohodu a klid. Zoopark Milíčov se nachází pouhé 2 km od stanice metra Háje. Nebudete tak věřit, že jste ještě v Praze.

Protože se jedná o soukromou farmu, má dobrovolné vstupné. Takže se moc neplácnete přes kapsu. Můžete zde vidět nutrie ve vodní nádrži, ptactvo, kuřata, králíky, osla, poníka i pštrosy. Pro děti je zde ohrádka, kde můžou jít krmit kozy a ovce. Mají tady pro děti i připravené dětské pískoviště. A pro nás dospělé je zde občerstvení v podobě dřevěného srubu. Doporučujeme Zoopark Milíčov propojit s procházkou po okolí. 300 metrů od farmy, můžete spatřit policejní koně na pastvě v oboře. Když se vydáte podél pastvin, dojdete do Milíčovského lesa. Na velké ploše se roztahují dva velké rybníky. Pokud se budete držet po hlavní cestě, tak se po celé procházce lesíkem, vrátíte opět k zooparku.

Tuto trasu můžete projít v jakémkoli počasí, tato lokalita je krásná kdykoli. I za deště, zde můžete pozorovat padající kapky do rybníků. Vyjít si můžete jen s partnerem utužovat vztah nebo s dětmi. Neznám dítě, které by z tohoto místa nebylo nadšené. Pokud vám v žilách tepe sportovní krev, vytáhněte klidně i kolo.

Krčský les

Hledáte cestu za přírodou, ale nemáte možnost sednout do auta a jet několik kilometrů daleko? Nebo prostě jen chcete prozkoumat neznámé zákoutí Prahy, včetně výletů do přírody?

V tom případě navštivte Krčský les, někdy taky nazývaný Kunratický les. Tento název má jednoduchý význam. Les je průchozí z více míst Prahy, proto ho každý nazývá trošku jinak. Poskytuje možnost procházky s dětmi nebo s domácím miláčkem. V lese se nachází několik altánů, kde můžete zastavit a posvačit, uvolnit se, nadýchat se čerstvého vzduchu a jít dál. V lese se nachází i restaurace u Krále Václava IV, ve které se určitě zastavte a dejte si pár piv na cestu. Ihned za restaurací je zookoutek a dětské hřiště. Toto místo se přímo nabízí pro regeneraci a odpočinek.

Toulcův dvůr

Je krásný den a vy sedíte doma a přemýšlíte kam v Praze? Je pro vás Praha okoukaná a vy chcete, také trochu nasát venkovský styl?

V tom případě objevte Toulcův dvůr, který se nachází v Hostivaři. Dnes se sídlo nazývá Středisko ekologické výchovy hlavního města Prahy, dříve to byl ale klasický statek, jak si pamatují naše maminky a babičky.

Areálem vás provede naučná stezka. Nejen, že uvidíte farmářská zvířata, ale jsou zde umístěné i naučné tabule, na kterých se nachází informace i historie, flóry a fauny Toulcova dvora. Po prohlídce se můžete občerstvit v otevřené jídelně. Pokud vám zbude dostatek času, vydejte se například do lesoparku nebo k Hostivařské přehradě. Po cestě potkáte vícero hřišť pro děti.

Nyní už víte, že dnes doma určitě sedět nebudete a půjdete prozkoumat další část Prahy.

Malešický park

Nemáte dnes náladu na dlouhé procházky? Chcete si opravdu jen sednout a odpočívat? Chcete zabavit děti, ale už vás hřiště před domem nudí? Máme tady tip přímo pro vás.

Jak už sám název napovídá, park se nachází v Malešicích, kousek od polikliniky Malešice. Najdete zde dvě velké hřiště pro děti. První hřiště je spíše zaměřené na malé děti, kde pochopitelně najdete písek, skluzavky a houpačky. Na druhém hřišti už si zábavu najdou spíše větší děti. Energii mohou vybít na prolézačkách z lan a obrovských houpačkách. Velkou dominantou je vodní park. Zde můžete spolu s dětmi ukojit svou touhu a vyzkoušet pokusy s vodou. Dá se pumpovat, přelévat, stříkat i přečerpávat.

Pokud chcete přijít bez dětí, určitě nezapomeňte brusle nebo kolo. Napříč parkem se táhne dlouhá dráha pro inline brusle, kolo či longboard. Musíme podotknout, že tento nově zrekonstruovaný park se opravdu povedl. Designeři nezapomněli ani na psí miláčky, pro které vystavěli dvě hřiště pro psí agility.

Sacré coeur

Řešíte, kam s partnerem na pěší výlet v Praze? Nebo máte dokonce první schůzku a chcete ohromit protějšek? Najít takové místo je někdy opravdu komplikované, ale i v Praze se najde pár zákoutí, které poskytnou tížené soukromí a intimitu. Do tohoto parku se určitě vydejte i na večerní procházku, uvidíte tak noční Prahu v celé své kráse.

Tento tip je třešnička na dortu, jelikož se domníváme, že se tento park v Praze stále nedostal do povědomí Pražanů. Nachází se nad ulicí Kartouzská a obchodním centrem Smíchov. Do parku se dostanete prostřednictvím lávky vedené z obchodního centra. V parku je i kaple, dříve zde byly vinné sady, dnes jsou tady vysazené nové stromky. Místo využívají především mladí lidé pro piknik. Ale naleznete zde i dlouhou skluzavku pro děti. Park je celkem maličký, ale pokud jste zde ještě nebyli, tak tohle místo určitě stojí za návštěvu.

Pokud vám první schůzka vyjde, v kapli se pořádají obřady. Třeba jednou budete vzpomínat na tento článek a uvědomíte si, jak zásadní krok jste zvládli udělat návštěvou Sacré coeur.

Určitě si nezapomeňte tyto tipy, na procházky Prahou, poznamenat do diáře. Místa jsou opravdu kouzelná a v době pandemie je příroda to jedině co vás pohladí na duši a zvedne ze židle.

O autorce:

Jmenuji se Hana Havlíčková, tento rok oslavím své 27. narozeniny. Svůj veškerý čas věnuji mé krásné holčičce. Až díky ní jsem zjistila, jaké je žít plnohodnotný život. S jejím růstem vnímám, jak je vývoj důležitý. Zajímám se o pravidelnou zdravou stravu a zdravý fyziologických vývoj. Poznala jsem, jaký skvělý pocit mám po odcvičené lekci nebo po dlouhé procházce. Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala ve službách pro zákazníky. Ať už jako barmanka nebo jako obsluha. Mám ráda společnost a jsem extrovert.