Close

EARTH a Čtyři dohody – necháte se také inspirovat?

EARTH a Čtyři dohody

Většina lidí zná Denise jako baviče a youtubera. S tím je však konec! Během loňského roku se Denis vytasil s novým trackem E. T., který sklidil obrovský úspěch. Od té doby ho veřejnost zná pod jménem EARTH. Čím je jeho tvorba výjimečná?

Chytne u srdíčka

Nemusíte být příznivci rapu. Jakmile však zachytíte první slova a melodii, pochopíte, že tohle je něco zcela nového. Texty nejsou přeplněné vulgaritami, jako tomu bývá u ostatních tvůrců tohoto hudebního stylu. Hudba obsahuje Denisovy vnitřní myšlenky, emoce, souboje a nový úhel pohledu na svět.

Co Denisovy texty sdělují?

V EARTHově hudbě lze jednoznačně cítit všechny pocity i emoce, které možná občas zažívá každý. Vztek z posuzování, plnění přání všem lidem okolo kromě sebe samého, odpor k odsuzování okolním světem… Druhá stránka textů je motivační. Opírá se především o knihy a vědění Dona Miguela Ruize. Je známý svou knihou Čtyři dohody. EARTH ve svých textech pak jednoznačně hlásá, že stát si sám za sebou a pokračovat v tom, co vás baví je ta správná cesta. Jakmile se do toho jednou dáte, už vás nic nezastaví.

Proč právě EARTH?

Jméno EARTH má pro samotného Denise velký význam. Zahrnuje všechno, co planeta Země obsahuje. Je to svět hmotný i nehmotný, čímž se opět lehce dotýkáme Čtyř dohod. Zároveň lze z těchto písmen složit mnoho dalších nádherných slov plných pozitivní energie. Jsou to slova heart, ear, art nebo heat. Tedy srdce, ucho nebo sluch, které má s hudbou velmi úzké spojení, umění nebo teplo.

Věděli jste, že…

… sám EARTH se baví tím, jak se lidé snaží vyslovit jeho jméno?

Čtyři dohody pro každého

Kniha Čtyři dohody je skvělý parťák pro každého, kdo se chce duševně posunout a dokázat se povznést nad každodenními překážkami. Přináší úlevu a duševní klid, protože po přečtení oněch řádků ledacos pochopíte. Jak zní Čtyři dohody?

Dohoda první: Nehřešte slovem

První dohoda patří mezi nejnáročnější. Slovo je mocný dar, kterým můžete snadno ublížit, ale také povzbudit. Nehřešit slovem znamená nenadávat, nezneužívat dar řeči k vytváření negativní energie a tvoření toho zlého. Vyhněte se zlým řečem, nepodporujte drby a lži. Používejte svou řeč k tomu, abyste sdělili to, co si opravdu myslíte, co je pozitivní a co je důležité.

Dohoda druhá: Neberte si nic osobně

Ani druhá dohoda není právě snadná. Většina lidí je velmi vztahovačná, aniž by si to vůbec uvědomovala. Všechno, co vám lidé řeknou, vychází z jejich hlavy a z jejich současného stavu mysli. Jejich slova a činy ovlivňuje jejich bytí, vztahy, zázemí i nálada. Stali jste se terčem urážky? Nechte to být. Není to vaše chyba. Jen člověk, který svůj názor vyslovil, nemá dobrou náladu. Ale to už není váš problém! Běžte dál a pamatujte: Nikdy nemůžete ovlivnit chování a myšlení druhých lidí. Pouze to svoje.

Dohoda třetí: Nevytvářejte si žádné domněnky

Třetí dohoda se týká lidského mozku. Ten je v určitých směrech trochu hloupý, protože je na tvoření domněnek v podstatě závislý. Člověk v každém okamžiku svého života potřebuje vědět, na čem je. Chce znát odpovědi. A pokud je nezná, na základě svých zkušeností a znalostí si je dotvoří. Nenechte ho to dělat! Domněnky patří mezi nejčastější zdroje svárů a nedorozumění. Pokud si nejste jistí, zeptejte se. Neberte své dojmy za stavební kámen skutečnosti.

Dohoda čtvrtá: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Ne každý den bývá posvícení. Tak to prostě je. Nepodaří-li se vám zkouška nebo pracovní pohovor, nelámejte nad sebou hůl. Nemá cenu vyčítat si minulost. Vy jste udělali danou věc nejlépe, jak jste uměli. Víc byste ze sebe stejně nedostali. V cestě za svými cíli vás potká plno překážek. Nepřeskočíte-li jednu, neznamená to, že cesta skončila. Jen musíte víc zabrat a zvládnete to.

Zajímavosti

  • Nejdéle natáčený track z prvního CD je Dopis v lahvi. Natáčení trvalo celých 20 hodin!
  • Nejoblíbenější track Denise je Tajemství. Nad psaním textu strávil celých 50 hodin a je inspirován knihou Moc přítomného okamžiku od Eckharta Tolle.
  • Track Voodoo je Denisovo osobní rozloučení s pilulkami extáze, které pravidelně užíval.