Close

Jak si zpříjemnit začátek nového roku?

Náročný a nezapomenutelný. Přesně tak by se dal charakterizovat rok 2020, který právě skončil. Jak ovšem úspěšně vkročit do roku nově příchozího, aby byl pro nás o poznání veselejší, než byl rok předchozí? Nechte se inspirovat následujícím článkem. 

Něco končí a něco začíná

Uplynulý rok 2020 byl pro všechny z nás nesmírně vyčerpávající. Pro někoho méně, pro někoho více. Někoho se situace, která provázela celý rok 2020, dotkla jen zlehka a pro někoho mohla představovat nemalé potíže a nepříjemnosti. Jedno je však jisté. Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. 

Kdo by si jen kdysi pomyslel, že rok s tak magickým číslem, přinese tolik trápení. Mnohým z nás však rok 2020 nepřinesl pouze to špatné. Právě díky tomuto magickému datu se i přes všechna omezení kupříkladu konalo velké množství svateb. Štěstí všech zamilovaných ovšem není jediný přínos uplynulého roku. Mnozí z nás se bohužel museli potýkat s nelehkou situací, ale zřejmě úplně všichni jsme si opět velmi dobře uvědomili, že zdraví je to nejdůležitější. A že se rozhodně nejedná pouze o otřepanou frázi. 

Kvůli neutuchající situaci jsme se s rokem 2020 nemohli ani pořádně rozloučit. To však rozhodně není žádný důvod k tomu, abyste ten nový rok 2021 pořádně nezapočali. Naopak. 

Pravou nohou do nového roku

Každý z nás by zřejmě moc rád odstartoval tento nový rok úplně jinak, než jak skončil ten předchozí. Bohužel to tak úplně nejde. Všichni si velmi dobře uvědomujeme současné dění a nelze ho nikterak vymazat ze své hlavy ani ze života. I přesto se můžete pokusit začít ten nový rok 2021 maličko úspěšněji. A především veseleji.

Jak na šťastnější rok 2021?

Velmi těžko se dá radit, jak začít nový rok veseleji, když velká část našeho běžného potěšení je uzavřená, nebo výrazně omezená. Na kosmetiku, dobré jídlo do restaurace ani ke kadeřnici si momentálně nezajdeme. Na hledání nových pracovních příležitostí také není zrovna nejvhodnější doba. Ještě nám však zbyli věci, které se sice nedají koupit v žádném obchodě, ale za to jsou také velmi podstatné.

  • duševní zdraví
  • rodina
  • sebevzdělávání

Právě to jsou věci, kterým se dá během této doby věnovat, a krásně si tak začátek roku zpříjemnit.

Péče o duševní zdraví

O své zdraví se poslední dobou všichni snažíme pečovat obzvlášť důkladně. Vitamíny, otužování, zdravotní procházky a další obdobné věci se staly součástí našich životů. A co se snažit více pečovat o své duševní zdraví? Právě to je totiž poslední měsíce velmi oslabeno. Můžete si například přečíst nějakou motivační knihu, zkusit začít meditovat nebo si najít vlastní způsob duševního uklidnění. Občas i taková romantická večeře při svíčkách s milovanou osobou dokáže hotové zázraky. 

Buďte se svými nejbližšími

Jestli je něco zaručený lék na všechny smutky, tak je to kontakt s lidmi, kteří nás mají rádi, a které máme rádi my. Současná situace osobnímu setkání příliš nepřeje, ovšem takové online hovory či konverzace jsou pro toto období jako stvořené. Stačí pár hovorů týdně s vašimi prarodiči, přáteli či sourozenci a uvidíte, jak se vy i oni budete cítit lépe. Moderní technologie jsou pro to doslova stvořené.

Pečujte o sebe a rozvíjejte se

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že nemůžeme nic, můžeme toho mnoho. Na osobní rozvoj, sebevzdělání a péči o sebe samé je prostor a vhodný čas vždy. Co vsadit na online vzdělávací programy, čtení naučných knih, sledování dokumentů a zkrátka obecné získávání nových informací a dovedností? A že jste se chtěli už dlouho dobu naučit vařit asijské jídlo, začít pravidelně cvičit nebo se konečně začít věnovat nějakému cizímu jazyku? To vše se dá hravě dělat z pohodlí domova a bez velkých finančních nákladů. A pokud máte strach, že své cíle a sny nedokážete dotáhnout dokonce, zkuste vsadit na formu novoročních předsevzetí. Ty vám jistě s plněním cílů pomohou.