Close

Jaká tajemství skrývá největší ostrov Středomoří?

Pohled na Sicílii

Milovníci historie, vyznavači plážových dovolených, gurmáni ale i lidé prahnoucí po dobrodružství si na Sicílii zcela jistě přijdou na své a uspokojí své touhy.

TOP místa Sicílie

Sicílie nabízí nespočet nádherných míst, které stojí za navštívení. Na již zmiňované milovníky historie bezesporu nejvíce zapůsobí starověké řecké chrámy. Na největší počet chrámů na jednom místě narazíte u města Agrigento. Celý chrámový komplex zde nese název Údolí chrámů. Jedinou vadu na kráse zde vytváří obrovský počet turistů. Lepší zážitek z těchto starověkých a ohromujících památek vytváří místo zvané Segesta. Naleznete zde sice jen dvě stavby, jeden řecký chrám a jedno řecké divadlo, ale díky menšímu počtu turistů a izolované poloze na vás toto místo určitě zapůsobí lépe. Člověku zůstává až rozum stát, když si uvědomí, že tyto stavby byly postaveny místními obyvateli před 2500 lety.

Ti, kteří památky nijak extra nevyhledávají a k užité dovolené jim stačí pouze nádherná čistá pláž s průzračnou vodou, by měli navštívit například přírodní rezervaci Zingaro. Jedná se o odlehlou oblast, takže jediný možný způsob dopravy je automobilem. Ale právě díky tomu je tato přírodní rezervace turisty takřka netknuta a člověk si zde připadá jak v zemi zaslíbené.

Pro všechny dobrodruhy má Sicílie připravený jeden velký trumf v záloze – Etnu. Nejvyšší činná sopka Evropy je opravdu velké lákadlo pro všechny, kteří prahnou po dobrodružství a chtějí se nechat ohromit tímto majestátným gigantem.

Nejlepší jídlo na ostrově

Sicílie je přezdívaná jako ráj citrusů. Každý by si tu měl vyzkoušet zažít ten pocit při utrhnutí čerstvého citrónu ze stromu. Ta identická vůně citrónu se Vám zaryje silně do paměti a vždy si ji vybavíte při opětovné vzpomínce na Sicílii.

Krom výtečného ovoce, především mandarinek, pomerančů a melounů, je největší ostrov středomoří znám i díky darům z moře. Místní kuchaři jsou opravdoví mistři v přípravě mořským plodů a všech druhů ryb. Pokud Vás ale neosloví ani světoznámý pokrm Pasta Marinara (těstoviny s mořskými plody), můžete své chuťové pohárky alespoň uspokojit sladkou tečkou na závěr s názvem Cannoli. Tento typicky sicilský dezert se skládá z pevné těstové trubičky se sladkou krémovou náplní a je k dostání takřka všude po Sicílii.

Sicílie má každému návštěvníkovi co nabídnout a i sám J. W. Goethe o ní napsal: „Itálie bez Sicílie nezanechá stopu v duši: tady leží klíč ke všemu.“