Close

Oslavte Silvestra naplno! 7 tipů na nejlepší koktejly.

7 tipů na silvestrovský drink 2020

Kocovinu na Nový rok už určitě zažil každý, pokud se chcete tomuto nepříjemnému nešvaru vyhnout, vyzkoušejte našich 6+1 tip na pořádné alkoholické drinky, po kterých vám hned tak špatně nebude.

Recepty na koktejly z rumu

Lidstvo se dělí na dvě poloviny, a to na ty, kteří mají rádi rum a na ty, kteří rum zrovna v lásce nemají. Pokud patříte do první skupiny, jistě tyto recepty dobře znáte, pokud patříte do té druhé poloviny, díky těmto koktejlům si určitě rum zamilujete.

Cuba Libre

Cuba Libre zvládne připravit i začátečník a není k němu zapotřebí žádné zvláštní vybavení, dokonce ani šejkr.

Na Cuba Libre budete potřebovat:

Sklenici naplňte do půlky ledem, přidejte pár kousků limetky, nebo pár kapek limetkového sirupu. Zalijte bílým rumem a dolejte Colou. Vše můžete dozdobit mátou nebo kouskem limetky.

Piňa Colada

Tento koktejl má i svou nealkoholickou variantu, která se jmenuje Virgin Colada. Můžete jej tedy připravit pro řidiče nebo pro silné abstinenty.

Recept na Piňa Coladu:

 • 3 cl bílého rumu (pokud budete dělat nealkoholickou verzi, použijte místo rumu 10% smetanu)
 • 3 cl kokosového mléka
 • 9 cl ananasového džusu
 • Sodovka
 • Led

Než začnete s přípravou, rozsekejte led na ledovou tříšť. Všechny ingredience, kromě sodovky, dejte do šejkru a pořádně protřepejte. Pokud zrovna nevlastníte šejkr, tak vše důkladně promixujte v mixéru. Měla by vzniknout hustá pěna. Nyní vše přelijte do sklenice a přidejte pár lžiček sodovky. Dozdobte sklenici s Piňa Coladou plátkem ananasu a nezapomeňte na brčko.

nejlepší rumy a koktejly z nich

Recepty na koktejly z Becherovky

Dostali jste pod stromeček lahvinku Becherovky a tápete, co s ní? Namíchejte si Beton nebo Red Moon. Věděli jste, že Becherovka byla dříve používána jako žaludeční kapky?

Beton

Umíte namíchat jeden z nejznámějších drinků? S naším receptem na Beton to zvládnete levou zadní.

Na Beton budete potřebovat:

Do vysoké sklenice nasypte hrst ledu. Dále přidejte Becherovku a tonic, vše promíchejte lžičkou nebo brčkem. Plátek citronu rozřízněte napůl a nasaďte na sklenici.

Red Moon

Pokud už jste koktejlový znalec a všechny výše zmíněné koktejly už máte v malíku, zkuste rybízové osvěžení v podobě koktejlu Red Moon.

Na drink Red Moon budete potřebovat:

 • 5 cl Becherovky
 • 10 cl rybízového džusu
 • 5 cl sodovky
 • Plátek citronu
 • Led
 • Pomeranč, meloun nebo mochyni na ozdobu

Do vysoké sklenice nasypte led, měl by být až po okraj. Led zalijte Becherovkou, přelijte rybízovým džusem, vložte citron a sklenici doplňte sodovkou. Na závěr ozdobte pomerančem, melounem nebo mochyní.

Recepty na koktejly z Fernetu

Tato značka se zrodila v Plzni a proto patří mezi české legendy. Vyrábí se ze směsi 14 bylin, ale známo je jen několik z nich, zbytek je výrobním tajemstvím.

Bavorák

Až se návštěva zeptá, zda máte Bavoráka, nemusí to hned znamenat, zda vám v garáží stojí luxusní auto z Německa. Koktejl Bavorák patří mezi tradiční české míchané nápoje, takže nesmí chybět ani v našem seznamu koktejlu na Silvestra.

Na Bavoráka budete potřebovat:

Do vysoké sklenice vložte pár kostek ledu a zalijte tonicem. Na tonic pomalu nalejte Fernet, pokud budete nalévat dost pomalu, tonic se s Fernetem nespojí a vzniknou tak dvě oddělené vrstvy, což vypadá velmi elegantně. Nakonec dozdobte plátkem citronu.

Bad Morning

Po těžké noci se hodí jeden vyprošťovák a jak jinak, než s Fernetem.

Na přípravu koktejlu Bad Morning budete potřebovat:

 • 4 cl Fernetu
 • 15 cl rajčatového džusu
 • 3 kapky Tabasca
 • Lžičku citronové šťávy
 • 3 kapky Worcestrové omáčky
 • Špetka mletého pepře
 • Špetka soli
 • Led
 • Rajče nebo celerovou nať na ozdobu

Opět se jedná o long drink, takže si připravte vysokou sklenici. Do sklenice s několika kostkami ledu nalijte Fernet, přidejte Tabasco, citronovou šťávu a Worcesterovou omáčku. Vše dobře promíchejte. Koktejl okořeňte solí a pepřem a dolijte sklenici rajčatovým džusem. Sklenici ozdobte rajčetem nebo celerovou natí.

Pokud se vám zrovna nechce míchat koktejly, vyzkoušejte naši rychlovku. Hovno v jeteli, nebo taky hovno v trávě. Jak na to?

Připravte si:

Do malého panáku nalijte zelenou a zlehka zalijte fernetem. Obě vrstvy by se neměly promíchat. Na spod sklenice vznikne tak tráva a na ní hnědá vrstva.  

Silvestr je taky o zábavě, proto tady máme jednu alkoholickou hru na závěr. Jedna se o cestu do lesa a z lesa. K této hře budete potřebovat pivo a Zelenou. Pokud jí neznáte tady jsou pravidla:

Každý hráč si nalije pivo, vždy když se napije musí sklenici dolít až po okraj zelenou. Až se sklenice obarví celá do zelené barvy, hráč je v lese. Aby se dostal z lesa, musí stejný princip opakovat, ale teď už s pivem. Komu se první sklenice obarví ze zelené zpátky na žlutou, vyhrál.  

Ať už vyzkoušíte všechny recepty na koktejly, nebo si vyberete jen pár, nezapomeňte na čistou vodu na zapíjení alkoholu, jen ta vám zaručí, že vás další den nebude bolet hlava. A co by to bylo za oslavu bez pořádného občerstvení. Chlebíčky, křupky, tyčinky a zbylé cukroví z Vánoc je klasika, vytáhněte se a napečte jednohubky třeba z listového těsta. Takzvané šneky zvládne každý a jsou hotové během chvíle.

Všem přejeme hodně štěstí do nového roku a rána bez kocoviny.