Close

Postel do každého interiéru: 7 nejoblíbenějších druhů postelí

7 nejoblíbenějších druhů postelí

Pro naše zdraví a kondici je důležitý nejen pohyb a strava, ale také spánek. Proto byste měli dobře věnovat pozornost tomu, na jaké posteli každý den spíte. Na trhu je dnes postelí nepřeberné množství. Člověk se v nich tak může snadno ztratit. Proto vám přehledně shrneme 7 nejoblíbenějších typů postelí, které vám pomohou vyřešit veškeré trable, které byste s jejím pořízením mohli mít. Tak pojďme na to.

Postel tvoří matrace, rošt a rám lůžka. Jak budou jednotlivé části kvalitní, je na vás. Rozhodně se ale nevyplatí na posteli šetřit. Kvalitní postel s kvalitní matrací je zkrátka základ, i když by to znamenalo oželet jiné kousky nábytku. Zaručí vám pohodlný spánek, zdravější záda i lepší náladu. Ta se totiž odráží na tom, jak dobře jste se vyspali. 

TIP: Ať už potřebujete jakoukoliv, velký výběr postelí najdete na Biano.cz. Můžete navíc přehledně filtrovat materiály, ceny, typy i styl od stovek e-shopů na jednom místě.

1. Boxspring postele

Takzvané americké postele neboli boxspringy jsou u nás mimořádně populární. Pokud se ptáte proč, je třeba si krátce shrnout rozdíl mezi boxspring a klasickou postelí. Boxspring postele totiž tvoří pružinový box, matrace s pružinovým jádrem a topper neboli vrchní matrace. Tak vzniká dvojité pružení, které lépe reaguje na pohyb těla. Boxspring postele jsou také o hodně vyšší než ty klasické, díky čemuž je uléhání a vstávání z postele mnohem komfortnější. Nevýhodou pak může pro někoho být vyšší pořizovací cena. Dokud ji ale nevyzkoušíte, určitě ji kvůli ceně nezavrhujte!

Boxspring postel Biano

2. Čalouněné postele

Pamatujete si ještě ty barevné čalouněné postele s nejrůznějšími vzory? Doba pokročila a dnes tak mezi takovými druhy postelí najdete sice o trochu méně barev, za to ale o hodně více vkusu. Díky jednoduchému provedení a určité univerzálnosti tak čalouněné postele ladí téměř s každým interiérem. Dominantou bývá jejich čelo, které tvoří celkový design. Jeli navíc postel umístěna v prostoru, vytváří čelo optickou bariéru a dodává vám pocit bezpečí a jistoty. 

Čalouněná postel Biano

3. Rozkládací postele

Vaše návštěva si může příjemně pospat i ve chvíli, kdy v běžném obýváku či ložnici nemáte dostatek prostoru. A bez použití nafukovačky! Praktické jsou rozkládací postele, které získáte vysunutím spodního šuplíku klasického lůžka. Během dne tak ušetříte spoustu místa a zároveň se v noci nemusíte vůbec omezovat. 

Rozkládací postel Biano

4. Futonové postele

Není tomu zase tak dávno, co i Češi objevili kouzlo tradičních japonských matrací, futonů. Důvodem jejich rostoucí popularity, je jejich složení – futonové matrace se vyrábí z přírodních materiálů a jsou vhodné pro astmatiky i alergiky. Mají ale i další výhody. Když si na ně ale zvyknete, pomáhají i zdravotně, například proti bolesti zad. Jsou ale tvrdší, a proto nemusí vyhovovat zejména starším lidem. 

Futon postel Biano

5. Zvýšené postele 

Populární jsou i vyvýšené postele, které nabízí pohodlnější vstávání i ulehání. Mají ale daleko více výhod a praktických funkcí. Jednak se pod lůžko snáze dostanete třeba vysavačem, což vám usnadní úklid, poskytne také více úložného prostoru v případě výsuvných šuplíků. Takový typ postelí je pak vhodný pro seniory, lidi trpící nízkým tlakem, osoby s problémy pohybového aparátu nebo budoucí maminky, kterým se tak bude snáze vstávat z postele. 

Zvýšená postel Biano

6. Postele ve scandi stylu

Skandinávský styl má mnoho podob, obecně ale pár společných znaků jmenovat můžeme. Převahu jemných světlejších barev od bílé, krémové a šedé, přes pastelové barvy a odstíny modré doplňují přírodní materiály, dřevo, textil i kov. Takové barvy podpoří útulnou atmosféru ložnice a navodí vám před spaním klid v duši daleko více, než-li ložnice a postele v agresivnějších výrazných barvách. Pro správný “hygge” efekt nezapomeňte i na bohaté množství dekoračních polštářků, přehozů a plédů, díky kterým vaše postel bude vypadat skvěle. 

Skandi postel Biano

7. Sklápěcí postele

Obyvatelé garsonek a 1kk bytů, zbystřete. Bojujete-li s prostorem, kdy se rozhodujete, jestli postel nebo raději gauč, vězte, že můžete mít obojí! Sklopnou postel, kterou vídáte v amerických filmech, si můžete pořídit i k sobě domů. Vznikne tak plnohodnotné místo na spaní, které zároveň během dne hravě schováte do skříně a nebude vás omezovat. Vzniklý prostor tak můžete využít třeba na cvičení!

Sklopná postel Biano