Close

Poznejte přírodní rezervaci Zingaro

Přírodní rezervace Zingaro

Ráj pro všechny milovníky člověkem netknuté přírody. Takto jednoduše avšak zároveň trefně lze popsat toto nádherné místo, které se nachází na severu Sicílie.  A co zde na vás čeká? Na tuto otázku nyní dostanete odpověď.

Oáza klidu

Při výletě po Sicílii, zcela určitě budete chtít prvně navštívit známá místa jako je Etna, Údolí chrámů v Agrigentu, dechberoucí tržiště v Palermu, anebo také mafiánské městečko Corleone.

Tato místa vás bez pochyby uchvátí, ale mají jednu malou chybu. Jsou přeplněná lidmi, zvláště turisty. Po pár dnech cestování nejspíš budete unaveni proplétáním se nekonečnými davy lidí u památek a zatoužíte po nějakém opuštěném místě bez turistů. Máme pro vás řešení! Proložte svou „Tour of Sicily“ návštěvou přírodní rezervace Zingaro. Naleznete tu jakousi oázu klidu, kde můžete načerpat energii pro vaše další výlety.

Hledáte romantiku?

Rezervace se táhne podél pobřeží a má na délku přibližně 5 kilometrů. Přes celé území vede pěší stezka. Celá trasa zabere přibližně půl dne. Po cestě potkáte nádherné opuštěné pláže. Bez barů, lehátek a slunečníků. Bez aut a jiných dopravních prostředků. Zkrátka jen čistá příroda. Málokde naleznete na Sicílii více romantických zákoutí než tady.

Palma trpasličí

Jedním z nejcharakterističtějších znaků této oblasti je palma trpasličí, která zde vytváří přes celou rezervaci pomyslný zelený koberec. Jedná se o původní druh palmy, který byl pro místní obyvatele velmi důležitý. Z usušených listů se pletly lana, tašky a rohože.

Z palmových křovisek vystupuje jen pár stavení, kde dříve bydleli místní obyvatelé. Ti se v minulosti stáhli do nejbližšího městečka San Vito Lo Capo a z těchto budov vznikla malá muzea se vstupem zdarma, kde se můžete dozvědět něco víc o zdejších vzácných rostlinách a rybolovu, který byl z hlediska obživy pro místní klíčový.

Kdy se sem vydat?

Rozhodně mimo sezónu. Možná sice voda nebude úplně na koupání, ale určitě se pěti kilometrová trasa zdolává lépe v osmnácti stupních v březnu, než v třiceti pěti stupních v červenci. Mimo hlavní sezónu zde také narazíte na menší počet turistů, což je rovněž významné plus.

Ať už se chcete nechat okouzlit nádhernou přírodou, či jen hledáte místo k relaxaci a doplnění energie. Přírodní rezervace Zingaro vás nezklame.