Close

Pročichejte se k silnější imunitě i lepší náladě

Pročichejte se k silnější imunitě i lepší náladě

Ačkoliv to může znít poněkud ezotericky, s pomocí vonných esencí je skutečně možné vyřešit nebo zmírnit nejrůznější neduhy, ať už fyzické nebo psychické. Ostatně to dokládají i vědecké studie a zkušenosti lékařů z mnohých odvětví. Přitom aromaterapie byla moderní vědou dlouho opomíjena. Až si postupně i s příchodem (nebo možná návratem) přírodní kosmetiky a bio produktů, našla své čestné místo i v mnoha ordinacích, relaxačních i lázeňských zařízeních. A v neposlední řadě i v domácnostech a kancelářích. S pomocí aroma lampy nebo difuzéru a vhodného éterického oleje si můžete sami zvýšit obranyschopnost, ulevit od nachlazení, bolesti hlavy, nespavosti, stresu nebo třeba únavy a melancholie. Stačí pouze nechat olej provonět místností, kde se nacházíte.

Lepší zítřky s českými éterickými oleji

Co si budeme povídat, letošní podzim nahrává snaze o zvýšení imunity ještě více, než tomu bylo roky minulé. Na náladě se současná opatření taktéž kdekomu negativně podepisují, a proto je jedině dobře, že existují i netoxické prostředky, se kterými si můžeme trochu pomoci. Bonusem aromaterapie pak je provoněný byt i oživení interiéru novým prvkem. Protože elektrické difuzéry jsou mnohdy vskutku designovou záležitostí. Navíc zároveň poslouží jako zvlhčovače vzduchu.

Pojďme si představit pár éterických olejů, které patří mezi ty nejpoužívanější. Všechny pochází od výrobce české přírodní kosmetiky Nobilis Tilia. Právě tato společnost přišla v tuzemsku na počátku 90. let s aromaterapií jako první. U jejích olejíčků si můžete být jistí, že jsou 100% přírodní a není třeba se obávat inhalace škodlivých toxických látek.

Difuzér pro éterické oleje

Na podporu imunity a při nachlazení

Eukalyptus
Dokáže ulevit při bronchitidách, infekcích dýchacích i močových cest a usnadňuje vykašlávání. Podporuje imunitu, zlepšuje náladu a dokáže pomoci i při namožených svalech.

Tea Tree
Olejíček z čajovníku australského už možná doma v lékárničce máte. Je totiž výborný i při zevním použití na akné, opary a afty. Rovněž má silné antibiotické i protivirové účinky. Uleví i při angíně

Směs éterických olejů Imunita
Jak název napovídá. Tato esence byla namíchána přímo pro zvýšení odolnosti organismu. Má antibakteriální účinky a navíc pomáhá harmonizovat emoce a navozuje pocit klidu.

Ravintsara
Ravintsara vyčnívá zejména svými protivirovými účinky. Uleví při nemoci a je i skvělou prevencí zejména při dýchacích či střevních infekcích. Dokáže pomoci i s pásovými opary a neštovicemi.

Pro lepší psychiku

Mandarinka
Povzbuzující vůně mandarinky dokáže zlepšit náladu. Skvěle působí proti melancholii, smutku, úzkosti i depresi. Navíc může pomoci i s nespavostí.

Směs éterických olejů Uvolnění
Kombinace sladkého pomeranče, pelargonie a skořice pomáhá při přepracování, nervozitě a vyčerpání. Dodává pocit jistoty, sebedůvěry a údajně má i afrodiziakální účinky.

Tymián
Tymián dokáže povzbudit celý organismus. Zvyšuje koncentraci, dodává odvahu a sílu. Pomáhá překonat melancholické, až depresivní stavy.

Levandule
Levandule je všestranným pomocníkem nejen v oblasti aromaterapie, ale i přírodní kosmetiky. Pomáhá utlumit rozbouřené emoce a hysterii. Bojuje s nespavostí, a to i s tou dětskou. Navíc snižuje krevní tlak a je vhodná k ošetření oděrek a popálenin. Všechny zmíněné éterické oleje i řadu jiných zakoupíte na e-shopu s čistě přírodní kosmetikou Nuspring.cz. Až do 20.11.2020 je na NuSpringu dokonce 15% sleva na celou značku Nobilis Tilia.

Éterické oleje pro lepší imunitu na Nuspring.cz