Close

Sladké bomby, které ti odpálí chutě i zrak

Sladké bomby, které ti odpálí chutě i zrak

Pokud miluješ sladké a regály se sladkostmi jako je Milka, Toblerone, Nutella nebo Snickers jsou pro tebe svaté oltáře, pak rozhodně čti dál.

Pod nickem FRANKENCREATIONS na Instagramu působí člověk, který dělá z výše zmíněných cukrovinek a z desítek dalších přímo neskutečné dezerty. Jejich kombinací v nejrůznějších konzistencích vytváří nové produkty, které nejen, že jsou tak vizuálně lákavé, že se ti okamžitě začnou sbíhat sliny, ale taky otevírají úplně novou dimenzi chutí.

The FrankenKing je z Londýna a sám o sobě píše, že je Dessert Creator. Nové fotky a videa přidává 1 až 2 denně a někdy přidá i recept. Mezi jeho výtvory se objevují dorty, pomazánky, lívance, horké nápoje, zmrzliny, donuty, tyčinky, sušenky, bonbńy, čokolády a další cukroviny, upgradované do megasladkých prasáren.

My jsme jeden jeho recept vyzkoušeli sami, a protože byl výsledek naprosto skvělý a příprava je jednoduchá, musíme se o něj podělit.

Čokoládové Toblerone-Biscoff tyčinky

Ingredience

  • Čokoláda Toblerone 100g (1 celá čokoláda)
  • Lotus Biscoff pomazánka
  • Lotus Biscoff karamelizované sušenky (8 ks sušenek)

Postup na přípravu čokoládových Toblerone-Biscoff tyčinek 

  1. Vezměte sušenku Lotus, ze spodní strany ji namažte Lotus pomazánkou a další sušenku k takto namazané sušence přilepte, opět spodní stranou. Vznikne vám takový sandwich se sušenkami nahoře a dole a s pomazánkou uprostřed. Takto si připravte celkem 4 sušenkové sandwiche.
  2. Nalámejte jednotlivé trojúhelníčky Toblerone a každý ještě nakrájejte na malé části (viz obrázek).
  3. Takto nakrájenou Toblerone nechte rozpustit ve vodní lázni.
  4. V rozpuštěné čokoládě obalte jednotlivé sušenkové sandwiche.
  5. Obalené sandwiche nechte přes noc v lednici ztuhnout.

A je hotovo, další den si můžete vychutnat tuto sladkou bombu. 

Pokud budete pořádat oslavu, kde sladké bude důležité téma, pak určitě doporučujeme článek na blogu Caterings „Bez sladkého se žádná správná akce neobejde„, kde najdete inspiraci pro různé příležitosti.

Pokud si recept vyzkoušíš, napiš nám do komentářů jak se ti to povedlo, nebo hoď fotky na Instáč a označ nás.