Close

FLEXINIT a péče o životní prostředí

Oděvy FLEXINIT a péče o životní prostředí

Naše materiály vybíráme velmi pečlivě. Oděvy jsou vyráběny pouze z přírodních vláken z udržitelných plantáží*, které dodávají našim výrobkům bezkonkurenční měkkost. Základem všech oděvů je organická bavlna (biobavlna). V případech, kdy v malém množství používáme polyester, jedná se o recyklovaný polyester v souladu s přístupem oběhového hospodářství.

*Udržitelné plantáže mají přísná pravidla ochrany životního prostředí. Zavazují se chránit ohrožené druhy a umožňovat zvířatům migrovat přes koridory divoké zvěře. Využívají obnovitelnou energii a omezují emise uhlíku, přičemž nedochází k žádnému odlesňování, ani rozšiřování rašelinišť.

Oděvy jsou vyráběny především v Asii (Bangladéš, Čína) a v Portugalsku. Všechny jsou certifikovány celosvětově uznávanými autoritami (GOTS, OCS Blended, Oeko-Tex).

Továrny, ve kterých se naše oděvy vyrábí, splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria a jsou v souladu s požadavky na pracovní podmínky a závazkem vůči Fair Wear Foundation.

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY A CERTIFIKACE PRO PODPORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Upřednostňujeme organické nebo recyklované materiály, které jsou šetrné k pokožce a k životnímu prostředí. Celý výrobní řetězec těží z nejpřísnějších ekologických certifikací na trhu.

BIOBAVLNA

Nepoužíváme standardní bavlnu. Většina našeho oblečení je vyrobena ze 100% organické bavlny.

Organická bavlna je přírodní vlákno, které neobsahuje GMO, a které spotřebovává méně vody než standardní bavlna. Kromě toho výroba organické bavlny nezahrnuje používání chemikálií (hnojiv a pesticidů) a podporuje střídání plodin, aby byla půda zdravější, úrodnější a udržovala si vlhkost. Odpad ze zpracování bavlny je recyklován pro průmysl.

CERTIFIKACE GOTS

GOTS je označení Global Organic Textile Standard. Je to nejpřísnější certifikace pro textilie vyrobené z organických vláken. GOTS kontroluje celý výrobní proces od farmy až po továrnu: od sklizně bavlny, tkaní vláken, až po výrobu finálního produktu před tiskem, včetně exportu oblečení. GOTS osvědčuje, že tato bavlna neobsahuje GMO, je pěstována bez použití chemikálií a je zpracována a barvena bez použití zakázaných toxických látek.

GOTS také zajišťuje dodržování pracovních norem Mezinárodní organizace práce (ILO) v celém výrobním řetězci.

RECYKLOVANÝ POLYESTER

Používáme recyklovaný polyester k výrobě mikin jako doplněk (až 15%) k organické bavlně.

Abychom zajistili, že naše mikiny jsou příjemné a měkké k pokožce, nikdy není kůže v přímém kontaktu s polyesterem. To zajišťuje metoda, díky které je polyester vkládán mezi dvě vrstvy organické bavlny.

CERTIFIKACE PETA

Při výrobě nejsou prováděny žádné testy na zvířatech. Náš oděv je navíc vyroben ze 100% veganských materiálů, takže si můžete být jisti, že při jeho výrobě nebyl zraněn žádný živočich.