Close

Mistrovská kvalita pian Schimmel zůstává neměnná už po dlouhé roky

Luxusní piana Schimmel

Piana Shimmel jsou určená všem vášnivým nadšencům, kteří dokážou ocenit jejich kvalitu. Ta už po dlouhé roky zůstává neměnná. 

Piana Shimmel jsou mezi námi už více než sto let

Psal se rok 1885, kdy se světu vůbec poprvé ukázala piana značky Schimmel, za nimiž stál majitel stejného jména. Rodištěm kvalitních hudebních nástrojů je německé Lipsko, kde se dodnes částečně vyrábí. Od samotného počátku se dbá na prvotřídní kvalitu, kterou se už více než sto let daří neměnně zachovávat. 

A když už jsme u oné výroby, věděli jste, že v devadesátých letech devatenáctého století společnost vyrobila více jak tisíc klavírů? Později se závody ještě více rozrostly a Schimmel se tak mohl těšit z obrovského úspěchu, který však byl jen pomyslnou třešničkou na dortu. 

Rána v podobě druhé světové války

Výroba však neprosperovala bez zakolísání. Každý úspěšný byznys má svůj vzestup i pád a v případě značky hudebních nástrojů tomu nebylo jinak. Ránou pro klavírní společnost byla druhá světová válka, která samozřejmě přinesla finanční potíže. Značka Schimmel se však posléze zařadila k těm, které se z následků historické události dokázaly poměrně rychle otřepat. 

Pomyslnou záchrannou ruku podala finanční restrukturalizace, která byla skutečně ku prospěchu a velkou měrou se podílela na tom, že se značka pian postavila opět na nohy. 

Změna majitele

Významným milníkem v historii německé společnosti byla změna majitele, ke které došlo v roce 2016. Právě toho roku si devadesát procent společnosti odkoupila firma Pearl River, jež tímto krokem získala kontrolní podíl. 

Schimmel a 21. století

Jak již bylo zmíněno, kvalita pian Schimmel zůstává dodnes zachována. Dnes se výroba točí kolem tří tisíc klavírů ročně, trh nabízí hudební nástroje konkrétně ve čtyřech úrovních kvality. Zatímco jedna řada je nejvyšší kvality, druhá je špičkové řady. Ani levnější kolekce svou kvalitou nezaostávají. 

Rozdíly v jednotlivých řadách rozlišíme už na první pohled. Klíčové jsou dlouhodobé designy a také se liší použitými materiály či využitím technologií, které stály při jejich zrodu. 

Špičkový umělecký design „Art Collection“

Schimmel Pianos věří, že hra na klavír by měla procházet všemi smysly. To vedlo společnost k výrobě řady Schimmel Art Collection. Klavíry byly navrženy ve spolupráci se známými designéry a umělci. Kousky z této řady si pořídila celá řada hvězd jako Lenny Kravitz, Eddie Murphy nebo Prince, kteří si pořídili model Pegasus.

Pegasus byl zpočátku jen odvážným úletem fantazie ze strany excentrického německého návrháře, profesora Luigiho Colaniho a německého výrobce klavírů Nikolause W. Schimmela, který po svém dědečkovi a otci zdědil průkopnického ducha. Ale společně tuto ideu proměnili v realitu.

Prof. Luigi Colani je mezinárodně považován za výstředního mezi německými designéry. Je odborníkem na aerodynamiku, a proto navrhl Pegasus bez hran a rohů. Půvabně zakřivené pro oko, smyslně zaoblené pro ruce.

Pegasus je vybaven elektricky poháněným zvedacím mechanismem, který tiše zvedá nebo spouští víko. Integrovaná klavírní stolička, kterou lze rozšířit pro duetové hraní, přináší pocit naprosté harmonie mezi pianistou a nástrojem. Pegasus grand lze objednat v jakékoli barvě dostupné ve vysoce kvalitním automobilovém laku, což dává prakticky nekonečné možnosti pro váš vkus. Pegasus je klavír pro individualisty.

Výroba po celém světě

Jednotlivé modelové řady nejsou vyráběny pospolu na jednom místě. Výroba těchto značkových a vysoce kvalitních hudebních nástrojů je rozprostřena do celého světa. Zatímco řada Wihelm Schimmel se rodí v Polsku, pianům Fridolin Schimmel se život vdechne v čínských závodech. V obou případech ale platí, že jsou vyrobeny podle německých návrhů, které jsou tím prvním a zároveň základním kamenem každého jednoho nástroje.

Zdroje fotografií:
https://knowledge-sastha.blogspot.com/
https://www.schimmel-pianos.de/