Close

Athleisure – styl současných supermodelek. Inspirujte se trendy slavných!

Nový módní styl

Rozmach athleisure trendu nabral na síle v okamžiku, když na začátku roku podlehly jeho půvabu slavné supermodelky jako Bella Hadid, Hailey Baldwin, Olivia Culpo a Kendall Jenner. A ačkoliv už od té doby uběhlo spoustu měsíců, nevypadá to, že by měl tento trend polevit. Naopak se čím dál tím více objevuje na pultech v obchodních domech a pomalu ale jistě se vkrádá i do šatníku módních nadšenců, kteří jej s oblibou nosí, kdykoliv je k tomu příležitost. Že jste o tomto trendu ještě neslyšeli? V tom případě si pečlivě pročtěte následující řádky a zjistěte, v čem spočívá.

V čem athleisure style spočívá?

Athleisure style k sobě v českém jazyce nemá vhodný překlad. Představit si ho lze ale jako sportovní styl se špetkou něčeho navíc. Tím něčím je volnočasová nebo ležérní móda, což také dokazuje spojení slov athletic“ a „leisure“. Na rozdíl od klasického sportovního stylu, který je na poli módy již několikátým rokem, nebudete v athleisure stylu vypadat tak, jako kdybyste právě vyšla z posilovny. V praxi výsledný outfit naznačuje hlubší spojení jednotlivých kousků, které se však na první pohled mohou zdát vzájemně různorodé.

Dovolit si ho může každý!

Výhodou tohoto stylu je to, že bez výjimky sluší všem. I když k němu tíhne spíš mladší generace, měly by mu dát šanci i ženy vyzrálejší. Oblečení odpovídající athleisure trendu dovede omladit a příjemně oživit jinak zavedený šatník. Základním aspektem je, aby oblečení pěkně sedělo, bylo pohodlné a praktické.

Důkazem toho, že athleisure sílí, je i fakt, že jej do svých kolekcí zahrnují i haute couture a konfekční značky. Není tedy výjimkou spatřit na přehlídkovém mole modelky ve společenských šatech a teniskách, nebo naopak modelky oblečené v cyklistických šortkách pochodujících na jehlových střevíčcích.

Jaké kousky by vás šatník neměl postrádat, pokud chcete být oblečená v athleisure stylu?

Nikdo netouží po kompletním přeorganizováním šatníku. Naštěstí to ani athleisure trend nevyžaduje. Abyste mohla chodit oblečená v tomto stylu postačí vám několik základních kousků, které můžete libovolně kombinovat s oblečením ve své šatní skříni. Mezi ně rozhodně patří legíny nebo volnočasové tepláky. Už dávno totiž neplatí, že legíny jsou vhodné jen do posilovny a tepláky pro domácí nošení. Nyní legíny a tepláky tvoří stěžejní kousky v řadě outfitů. Samozřejmě ale nejde o ledajaké legíny a tepláky. Materiál nesmí prosvítat a musí být znát, že jde o opravdu kvalitní kousky. Legíny si pořiďte nejlépe v černé univerzální barvě a track pants s kontrastními pruhy po stranách.

K dalšímu typickému oblečení patří sportovní podprsenky, síťované topy nebo basic trička v oversize střihu. Nic nezkazíte také tím, když podprsenku necháte vyniknout, a to buď právě pod širším tričkem, kde bude nenápadně vykukovat, anebo třeba pod přiléhavým sakem. Mezi obzvlášť oblíbené sportovní podprsenky patří ty zdobené strappy pásky.

Athleisure style samozřejmě neopomíjí ani doplňky. Pokud se tedy rozhodnete tento styl nosit, rozhodně svůj outfit nepodkopávejte klasickým psaníčkem nebo kabelkou přes rameno. Raději vsaďte na neotřelé ledvinky nošené křížem přes tělo nebo stylové batohy ve tvaru vaku.