Close

Podle čeho vybírat plavky na léto?

Léto už pomalu začíná klepat na dveře a někteří začínáme přemýšlet, v jakých plavkách letos vyrazíme zahájit koupací sezónu. I když se může zdát, že vybrat vhodné plavky nemůže být žádný problém, tak opak je pravdou. Správný výběr je totiž pořádný oříšek, ale my vám poradíme, jak na to.

Pohodlí je základ úspěchu

Většina z nás se při nákupu plavek zaměřuje pouze na jejich vzhled. To, jakou mají barvu, jak se blýskají, co je na nich jiného a odliší nás od ostatních, nebo co v nich například můžeme schovat za problematickou tělesnou partii, to vše se nám obvykle honí hlavou. Málokdo naopak myslí na to nejdůležitější, a to je pohodlí, které nám jediné přinese kýžený efekt. Jen pokud se v plavkách cítíte dobře a sedí vám, můžete s nimi oslnit a je opravdu jedno, jestli jsou žabičkově zelené nebo jasně žluté.

Respektujte svou postavu

Každá z nás se může pyšnit jinou postavou, která si zaslouží obléct do plavek, které ji udělají tu správnou službu. Jednoduše řečeno, pokud vás trápí nějaké to kilo navíc, nejspíš titěrné bikiny nebudou tou správnou volbou a naopak velmi štíhlé ženy se jistě nebudou rády ztrácet v plávkách o několik čísel větších. Dnešní doba už je natolik připravená nám pomoci, že plavky můžeme zvolit podle typu postavy:

  • Postava typu klasického trojúhelníku ( úzká ramena, výraznější boky a stehna ) – Pro tento typ postavy platí jednoduché pravidlo, tedy zvýraznit ramena a oproti tomu odvést pozornost od výrazných partií. Proto vybírejte výraznějších vrchní díl plavek, například se šněrováním okolo krku a spodní díl zvolte vždy co nejméně nápadný.
  • Postava typu obráceného trojúhelníku ( širší ramena a užší boky ) – Zde platí přesně opačné pravidlo. Zvolte tedy výraznější spodní díl, ale naopak se snažte vrchní díl ponechat v jednoduchém a méně nápadném stylu.
  • Postava typu přesýpacích hodin ( souměrná postava ) – U této varianty je výběr prakticky nejjednodušší. Ženy se souměrnou postavou si mohou dovolit nosit téměř jakékoliv plavky, jelikož jim jejich postava tuto výsadu umožňuje.
  • Postava typu jablko ( větší bříško, žádný pas, oblejší tělo ) – Ženám s postavou jablíčka budou velmi slušet plavky jednodílné, tankiny a střihy, které opticky vytvářejí užší pas.

I poprsí si zaslouží pozornost

Ani to, že vás příroda v horních partiích neobdařila tak, jak si třeba představujete, není při výběru plavek žádný problém. Báječně na vás budou vypadat plavky s odnímatelnými ramínky, se zavazováním za krkem a korzetového typu. Zvolte plavky se zajímavými doplňky jako jsou například třásně a mašličky a ideálně vybírejte pestré barvy.

Jestli jste naopak obdařena plnějším dekoltem, sáhněte po plavkách se širšími ramínky a kosticemi, jelikož je nutné velkým prsům zajistit dostatečnou stabilitu. Plnému dekoltu navíc sluší i plavky se zavazováním za krkem.

Pokud stále ještě nevíte, podle čeho máte letos vybrat ty správné plavky, vždy si opakujte to nejdůležitější, v plavkách se hlavně vy musíte cítit komfortně a musí vám sedět. Jestli toto splníte, můžete si užít plavkou sezónu naplno a se vší parádou.