Close

Co znamená oversized móda a jak ji správně nosit?

Volně střižené oblečení, které působí dojmem, že je o několik čísel větší? Právě taková je oversized móda, o které si můžete přečíst v následujícím článku.

Oversized móda se stala naprostým módním hitem posledních let. Víte však, jak ji správně nosit, abyste nevypadali jako v pytli? Jakému typu postavy oversized oblečení nejvíce sluší? Jak oversized módu správně kombinovat? Nechte se inspirovat následujícím článkem. 

Oversized móda je téměř pro všechny

Pro koho je oversized móda určená? Je populární spíše mezi mladšími generacemi, nebo se po ní nemusí bát sáhnout ani žena v nejlepších letech? Dalo by se téměř říct, že oversized móda je pro každého. Stačí pouze vybrat vhodné kousky a poté je umět správně kombinovat. Obecně ale platí, že nejlépe oversized kousky sedí souměrnější postavě

Již dávno není oversized móda oblíbená pouze mezi teenagery a mladými lidmi. Oversized kousky (jako jsou například volné kabáty, kardigany či mikiny) se stávají čím dál více populární také u žen a mužů ve středních letech. Ti tuto módu preferují především kvůli komfortu. 

Jak správně nosit oversized kousky?

I když by se na první pohled mohlo zdát, že stačí zkombinovat několik volnější kousků oblečení a oversized outfit je na světě, tak tomu tak úplně není. 

Kombinace se slim kousky

Aby oversized oblečení na postavě hezky vyniklo, je zapotřebí ho kombinovat se slim módními kousky. Protože pokud si na sebe oblečete pouze několik oversized kousků, bude celkový dojem z outfitu působit nelichotivě, neforemně, a navíc vám zbytečně přidá kila. Je proto dobré vždy kombinovat například volnější kabát či mikinu s upnutými kalhotami. Nebo přesně naopak. Volnější kalhoty s obtaženým tričkem.

Pokud si kupříkladu pořídíte volný kabát až na zem, můžete mu zkusit ohrnout rukávy, aby byla vidět silueta vašich rukou, která bude v dokonalém kontrastu s volným kabátem. Ohrnout můžete také nohavice kalhot, a odhalit tak své štíhlé kotníky. V případě oversized kabátů a svetrů můžete vsadit na variantu rozepnutého oblečení, čímž necháte nádherně vyniknout skutečnou siluetu svého těla. 

3 tipy a rady, jak správně kombinovat oversized módu:

  • kombinujte volnější kousky se slim kousky
  • zkuste ohrnout nohavice či rukávy
  • nechte oversized kabáty a svetry rozepnuté

Proč si oversized kousky pořídit?

Největší výhodou oversized oblečení je bezpochyby komfort. Volné střihy oblečení, které nikde neškrtí a netlačí, jsou zřejmě favority nás všech. Obzvlášť, pokud takové oblečení můžete nosit během celého dne a působit přitom naprosto stylově. Takové oversized kalhoty či kabát můžeme s klidem vynést do práce, restaurace, na procházku s přáteli i na rande. 

Oblíbené oversized kousky

Chcete být opravdu trendy a zvažujete, jaký oversized kousek si pořídit? Konkrétní výběr je samozřejmě čistě na vás. Nejvíce vyhledávanými a oblíbenými jsou především kabáty, svetry, cardigany, mikiny a trička. Během letní měsíců u žen vedou také velké sukně a volné střihy kalhot a oversized šaty.

A co vy? Také jste si již módu oversized zamilovali? Nebo po nějakém tom oversized kousku teprve pokukujete?