Close

Etiketa vyšší společnosti pro dámy aneb pozor, co si obouváte

Proč jsou boty tak důležité?

Učení podle Anny Bey ani zdaleka nekončí! Naposledy jsme nehlédli pod roušku elegantního dámského šatníku. Dnes se zaměříme na vhodné obutí. Vynecháme materiály, ale naopak se budeme zajímat o střihy. Drahé ženy, jste připravené?

Proč jsou boty důležité?

Obutí je nepostradatelným doplňkem každého z nás. Boty již dávno neslouží jen k ochraně chodidel před střepy a žárem. Staly se módním prvkem. Obuv o každé z nás vypovídá mnohé. V jakém stavu jsou naše boty? Jsou čisté nebo špinavé? Jakou mají barvu? Jakého druhu jsou? Podle obuvi lze poznat, jaké auto řídíte. Tušily jste, že je to možné?

Jaké boty doporučuje Anna Bey?

Anna Bey se pohybuje ve vyšší společnosti. Tomu také přizpůsobuje svůj výběr obuvi. Jejím cílem je vypadat žensky, elegantně a seriózně. Nežádoucí jsou vulgární kousky, které na první pohled zpochybňují vaši počestnost. Nepatří sem ani obuv, která byla módní před několika lety. Správnou volbou jsou nadčasové kousky podtrhující vaši jedinečnost.

Platform heels

Boty na vysoké platformě a ještě s podpatkem jsou nežádoucí hned z několika důvodů. První problém je jejich vulgární a erotický podtext. Připomínají obuv exotických tanečnic, čímž jde elegance rázem stranou. Dalším důvodem je zastaralost. Platform heels byly módním výstřelkem, který se příliš dlouho neudržel.

High heels

U nich nás zajímají především podpatky. 12 centimetrů a výš už je krajně nevhodné. Příliš vysoké podpatky jsou nejen nepohodlné a nezdravé, ale také nepůsobí dobře. Elegantní obuv by měla mít podpatek o výšce maximálně 10 centimetrů.

Caged boots

Tyto boty dostaly svůj název kvůli svému provedení. Zpravidla se jedná o různě vysoké boty, které mají velké množství rovnoměrně rozmístěných děr, které jim dávají vzezření klece (anglicky cage). Tato obuv je velmi vyzývavá a sexy. Z toho důvodu je mimo jiné velmi oblíbená mezi ženami lehčích mravů. Vyrazíte-li v nich po ulici, snížíte tím svou vlastní hodnotu. Ani kombinace s upnutými džínami nevypadá právě nejlépe.

Ponožkoboty

A tentokrát nemyslíme bosoboty, které našly své uplatnění jak v ulicích, tak v přírodě, nicméně boty s pevnou podrážkou, třebas i podpatkem. Ale! Vršek obuvi je tvořen ponožkou. Ať už síťovanou, nebo neprůhlednou. Kdysi se takové boty nosily v lesklých barvách s různým zdobením. Celkový dojem z nich je však rozporuplný. Ačkoliv některé typy této obuvi vypadají dobře, do sofistikovaného botníku nepatří.

Slides

Boty z 90. let, které jsou k vidění nejen u bazénu, kam skutečně patří, ale také na ulicích. Otázka zní, proč? Tyto boty jsou možná pohodlné, postrádají zato veškerou krásu a eleganci. Prosím, nechte si je k bazénu. I kdybyste se chystaly jen pro deset rohlíků, zvolte si jiné obutí, například balerínky.

Špinavé boty

A nemíníme tím doopravdy špinavé boty, u nichž jste zanedbaly péči. Myslíme obuv, která se schválně vyrábí tak, aby vypadala špinavě. Prosím, proč byste si kupovaly špinavé boty? Už od pohledu jsou nevzhledné a rozhodně o vás nevytváří dobrý dojem. Šatník i botník má být čistý a upravený. Pro špínu tu není místo.

Ugly shoes

Hit poslední doby se řadí mezi jeden z nejhorších prohřešků. Boty, opatřené ozdobami a s obrovskými mohutnými podrážkámi, složenými z několika barev, jsou naprosto a zcela nevkusné. Kombinace těchto bot s kabelkou nebo elegantním oblečením je hotový horor. Neexistuje vhodné elegantní oblečení, ke kterému by se tato obuv skutečně hodila. Nejste-li sportovkyně ve dne v noci, radši tyto boty vyřaďte.

Přečtěte si také: Etiketa vyšší společnosti aneb chovejte se jako dáma!