Close

Módní trendy 90. let se opět vrací na výsluní. Vyzkoušejte velké sponky do vlasů!

Modni trend 90. let - sponky do vlasu

Móda devadesátých let se opět hlásí o slovo. Důkazem toho jsou populární ledvinky, robustní tenisky a ozdobné sponky do vlasů, které se čím dál tím více objevují na přehlídkových molech uznávaných módních značek. Kromě samotných návrhářů si je velice oblíbily také celebrity, které s nimi rozhodně nešetří. Vyzkoušejte tento trend i vy a ozdobte si klasický culík nebo mikádo velkou sponkou.

Fashion inspirace z přehlídkových mol

Nejen na sociálních sítích ale také na všech letošních přehlídkách byly a stále ještě budou k vidění sponky, skřipce a pinetky ve vlasech modelek a celebrit. Spatřit jsme je mohli například na přehlídce Versace a u celebrit jako Lana Del Ray, Solange Knowles nebo Ariana Grande. Nejde ale o ledajaké sponky. Nosí se hlavně ty velké, s perličkami, nápisy a třpytivými kamínky.

Jak proměnit účes k nepoznání?

Pokud nevíte, jak tento přitažlivý vlasový doplněk nosit, pak se řiďte jednoduchým pravidlem, které říká, že čím více tím lépe. Stačí, když vlasy sepnete do culíku nebo je necháte rozhozené podél krku v nádherných plážových vlnách a na jedné straně hlavy je připevníte několika různými sponkami. Experimentování se obávat nemusíte. Trendy jsou rozmanité kombinace zvířecích vzorů i pastelových barev. Hlavní je, aby sponky byly co nenápadnější. Dát záležet si také můžete na jejich aplikaci.

Vyjádřete pomocí sponek svůj životní postoj

Sponky již dávno nejsou pouze prostoduchým vlasovým doplňkem. Dnes představují hlavně možnost vyjádřit svůj názor, náladu či postoj k životu. Výjimkou tak nejsou sponky s nápisem „Pride“, „Damn“, „Icon“, „Sorry“ nebo „Glam“. Na pařížském fashion weeku pomocí nich například modelky vzdaly hold zesnulému Karlu Lagerfeldovi.

Podobný návrat rovněž zažívají dříve zapovězené spony a pinetky, které jsou stejně jako sponky velice zdobné a nepřehlédnutelné. Kdo ví, jak dlouho ale tento trend vydrží. Tak nepromarněte příležitost a užívejte si vlasových doplňků, dokud jsou ještě v kurzu.

Zdroj úvodního obrázku: Image by katyandgeorge from Pixabay